Grafiek - handgesigneerd Items aflopend
jeanne-bieruma-oosting-aquarium-kleurenets
jeanne-bieruma-oosting-aquarium-kleurenetsjeanne-bieruma-oosting-aquarium-kleurenetsjeanne-bieruma-oosting-aquarium-kleurenetsjeanne-bieruma-oosting-aquarium-kleurenets
Jeanne Bieruma Oosting - Aquarium - Kleurenets
Grafiek - handgesigneerd
GEPLAATST DOOR
Wolvertem België
84 verkochte items

Inloggen of Lid worden om de verkoper een vraag te stellen

Omschrijving
Jeanne Bieruma Oosting 1898 - 1995

Mooie zeldzame kleurenets van Jeanne Bieruma Oosting uit de jaren 70'

Titel: 'Aquarium'

Prachtige kleuren.

Oplage: 15/25

Getekend, getiteld en genummerd in potlood door de kunstenaar

Afmetingen:
Totaal 65 X 51 cm
Beeld 41 X 16 cm

Schaduw op de eerste foto is mijn eigen schaduw. Het papier is egaal wit buiten het beeld natuurlijk!

Conditie goed

Enkel één plooi in de rechterbenedenhoek maar met een passepartout zie je er niets meer van.
Verzending B: 10€   NL: 20€

Adriana Johanna Wilhelmina (Jeanne) Bieruma Oosting (Leeuwarden, 5 februari 1898 – Almen, 14 juli 1994) was een Nederlandse aquarellist, beeldhouwer, etser, graficus, lithografe, illustratrice, glasschilder, kunstschilder, tekenares en boekbandontwerpster.

Als grafisch kunstenares is zij vooral na de Tweede Wereldoorlog bekend geworden.

Zij volgde een opleiding aan de School voor Kunst en Kunstnijverheid in Haarlem, de Akademie van Beeldende Kunsten in Den Haag en de Academie de la Grande Chaumiere in Parijs.

Zij maakte onder meer ontwerpen voor boekbanden, boek- of stofomslagen, ontwerpen voor glas-in-lood, exlibrissen, postzegels en vervaardigde kunstwerken met als onderwerp, bomen, interieurs, landschappen, berglandschappen, portretten, zelfportretten, figuurvoorstellingen, stadsgezichten, stillevens, bloemstillevens, vruchtenstillevens, en tuinen.

Zij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zij won een bronzen medaille op de wereldtentoonstelling van 1937 te Parijs; de schildersprijs van Friesland in 1943 en een eerste internationale vredesprijs en de Arti-medaille in 1971.

Zij was lid van Pulchri Studio, Arti et Amicitiae in Amsterdam , en de Vereeniging voor Ambachts- en Nijverheidskunst (VANK) (vanaf april 1927), de Hollandse Aquarellisten Kring, en de Vereeniging tot Bevordering der Grafische Kunsten De Grafische.

In 1970 stelde zij financiële middelen beschikbaar voor de inrichting van de Jeanne Oosting Prijs, die elk jaar twee oeuvreprijzen uitreikt aan kunstschilders die werken in figuratieve stijl. Sinds 1994 wordt deze prijsuitreiking voortgezet door de Jeanne Oosting Stichting.

€ 125,00

volgend minimum bod:
€125

Starttijd
13-10-17 11:11
Eindtijd
24-10-17 20:11
Aantal biedingen
0

Verzendopties :

Dit werk kan worden afgehaald zonder verdere kosten in Wolvertem

Dit werk kan verzonden worden. Bekijk hier de tarieven:

Belgie: Pakket 2Kg - 5Kg: 8,00 euro
Nederland/EU: Pakket 1 Kg - 10 Kg: 20,00 euro
Buiten EU: Pakket 1Kg tot 5Kg: 35,00 euro

Bekijk hier de overige items van deze aanbieder

Garantie :

Dit item valt onder de garantiebepalingen zoals deze gelden op Kunstveiling.