Nicolaes Visscher (II) - 1689. Comitatus Burgundiae tam in praecipuas ejus praefecturas quam
Jan Bevort - Winter in Amsterdam
Mr. Strange - Darth Vaders ‘Al Dente’-pasta
Type | Grafiek (handgesigneerd) |
Periode | 1945 t/m 1999 |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Een ets en aquatint uit 1966 van de Franse / Nederlandse kunstenaar Roger Chailloux (1931-1977).
-Handgesigneerd, -gedateerd, -getiteld en -genummerd met potlood.
-Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
-Het werk is niet ingelijst en ook nooit ingelijst geweest.
-Afmetingen: Blad, 87 x 64 cm. Beeld, 64 x 56 cm.
-Uitgegeven door ‘Prent 190’ (zie de info hieronder).
Conditie: Het papier heeft kreukjes m.n. aan de randen.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
Roger (Henri Roger Maurice) Chailloux werd op 7 februari 1931 in Den Haag geboren en overleed op 20 november 1977 te Amsterdam. Hij volgde de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam van 1953 tot 1959. Was een leerling van Otto B. de Kat, Walter Clénin en Gé Röling. Hij was in Nederland werkzaam in Den Haag, Haarlem en Amsterdam 1960 - 1977 en van 1938 tot 1947 en 1950-1953 verbleef hij in Parijs, Clermont-Ferrand en Antibes in Frankrijk.
Werkte als abstract schilder en illustrator van onder meer Balzac ( Le chef dóeuvre inconnu) en ontwierp hij decors en kostuums. Hij exposeerde ondermeer in 1959 in Parijs het Musee d'Árt Modern en het Stedelijk Museum (groepstentoonstelling de Grafische) in Amsterdam, Museum Het Prinsenhof te Delft en de Rotterdamse Kunstkring samen met Friso ten Holt en Jef Diederen.
Chailloux wordt samen met Gerard Verdijk e.a. gerekend tot de kunstenaars van de zg Informelen.
Lid van de vereniging de Grafische en Arti en Amicitiea in Amsterdam en Pulchri Studio in Den Haag en de kunstenaars groepen Atol en SCORPIO (of Schorpioen). Zijn werk bevind zich onder meer in het Gemeentemuseum in Den Haag , de Rijkscollectie en particulieren collecties. Staat vermeld in de Scheen en de Scharten.
Klik voor meer informatie over de kunstenaar op de naam van de kunstenaar (in het rood).
“Prent 190” was in de jaren zestig van de vorige eeuw een initiatief van Louis Gans (1930-2012), oud-conservator van het Stedelijk Museum in Amsterdam en kunsthistoricus. Voor een vast bedrag per jaar konden mensen lid worden van Prent 190. Ze ontvingen dan zo’n 10 bladen grafiek per jaar. Per prent werden 190 exemplaren gedrukt. Op die manier werd originele kunst bereikbaar gemaakt voor een breder publiek. Louis Gans koos elk jaar voor 7 Nederlandse kunstenaars en 3 kunstenaars uit het buitenland.
Een groot deel van de prenten uit deze grafiekreeks werd gedrukt door de Amsterdamse meester-drukker Piet Clement.
Titel: “Vrije val”.
Kunstenaar: Roger Chailloux.
Techniek: Ets en aquatint op geschept papier met het Prent 190 preegmerk.
Jaartal: 1966.
Ingelijst: Nee.
Afmetingen: Blad, 87 x 64 cm. Beeld, 64 x 56 cm.
Gesigneerd: Ja, handgesigneerd met potlood rechtsonder.
Oplage: Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.
Conditie: Het papier heeft kreukjes m.n. aan de randen.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Code: ZZZW
Transport | |
Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Amsterdam, Nederland |
Verzenden | Door het formaat of de kwetsbaarheid is het niet mogelijk om dit item via reguliere post te verzenden |
Garantie | |
Garantie | Bij het plaatsen van het item verklaar ik mij akkoord met de garantievoorwaarden zoals deze gelden op Kunstveiling ten aanzien van een juiste omschrijving van het aangeboden item |
De verkoper neemt de volledige verantwoordelijkheid voor dit item. Kunstveiling biedt slechts het platform bij deze transactie, welke direct met de verkoper afgehandeld dient te worden. Meer informatie.
Afhalen | Ja is mogelijk |
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 14-12-2017 om 12:09 |
Eindtijd | 27-12-2017 om 21:19 |