Tekeningen / Aquarel Items aflopend
wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970
wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970wim-steijn-tekening-bentveld-gesigneerd-ingelijst-1970
Wim Steijn : Tekening , Bentveld - gesigneerd & ingelijst - 1970
Tekeningen / Aquarel
GEPLAATST DOOR
Amsterdam
1564 verkochte items

Omschrijving
Wim Steijn 1914 - 1980

Een werk uit 1970 van de Nederlandse kunstenaar Wim Steijn (1914-1980), getiteld “Bentveld”.

-Gesigneerd, getiteld, gedateerd en ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.

-Afmetingen: Lijst, 20 x 267 cm. Beeld, 12 x 18 cm.

Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.

Conditie: Het werk is in zeer goede staat.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Willem ‘Wim’ Steijn, geboren 28-01-1914 in Assendelft en overleden 23-08-1980 in Bentveld, etser, pentekenaar, schilder en tekenaar.

Hij groeide op in het wijde Hollandse polderlandschap van Jisp en Wormer. Dat open landschap heeft hem nooit meer losgelaten. Het beïnvloedde zijn latere werk. Van de Zaanse schilder Jaap Kaal kreeg hij zijn eerste tekenlessen, hij volgde privé-lessen bij Henk Gorter in Amsterdam en, inmiddels vertrokken naar Haarlem, kwam hij in kontakt met de legendarische Haarlemse kunsthandelaar J.H. de Bois. Deze bood hem een overeenkomst aan waardoor hij zich geheel aan de kunst kon wijden. Hij nam schilderlessen bij Henri Frederic Boot, die hem stimuleerde en die een grote invloed op hem uitoefende. H.F. Boot gaf ook les aan Kees Verweij, met wie Wim Steijn vier jaar samenwerkte en met wie hij tijdelijk een atelier deelde.

Vlak na de oorlog trouwde Wim met Janna Koolman en hij verhuisde naar het 17de eeuwse oude jachtslot Groot Bentveld, waar hij tot 1980 woonde. Groot Bentveld, met zijn verwilderde vervallen pracht, de oude kastanjebomen, in de nabijheid van de duinen en van de zee. In deze omgeving werkte hij onafgebroken.

Op 50-jarige leeftijd ontmoette hij Ger de Leeuw, die samen met H.F.Boot een kunstgalerie had in Haarlem, "Galerie Uittenhout" . Ger werd de muze in zijn leven, een nooit aflatende bron van inspiratie voor Wim. Zeventien jaar lang schilderde, tekende en etste hij haar als zijn enige model. Door het huwelijk met Ger brak een nieuwe periode aan van creativiteit. Zij betekende een keerpunt in zijn leven en was zijn grote inspiratie-bron als kunstenaar.

Veel exposities in musea volgden, in binnen- en in buitenland en hij ontving veel prijzen.

In de na-oorlogse schilderkunst heeft hij een belangrijke plaats ingenomen. Werk van hem is opgenomen in tal van musea en in veel kunstverzamelingen.

In 1980 stierf hij, tot het laatst toe met een penseel in zijn hand.

(bron: de site van Wim Steijn: http://www.wimsteijn.nl/Home/index.php)

Bentveld is een klein dorp dat ligt in de gemeenten Zandvoort en Bloemendaal, in de Nederlandse provincie Noord-Holland. Het Zandvoortse deel van het dorp telt 940 inwoners. Het dorp ligt aan de weg Aerdenhout–Zandvoort.

Titel: “Bentveld”. Staat geschreven linksonder.

Kunstenaar: Wim Steijn.

Techniek: Tekening.

Jaartal: 1970.

Afmetingen: Lijst, 20 x 267 cm. Beeld, 12 x 18 cm.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

- Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Afgelopen
€ 1,00

Starttijd
13-02-18 15:18
Eindtijd
24-02-18 16:18
Aantal biedingen
0

Verzendopties :

Dit werk kan worden afgehaald zonder verdere kosten in Amsterdam

Dit werk kan verzonden worden. Bekijk hier de tarieven:

Nederland: Pakket: 8,95 euro
Belgie/EU: Pakket: 15 euro
Buiten EU: Pakket tot 2Kg: 30,00 euro

Bekijk hier de overige items van deze aanbieder

Garantie :

Dit item valt onder de garantiebepalingen zoals deze gelden op Kunstveiling.