Grafiek - handgesigneerd Items aflopend
jef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstract
jef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstractjef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstractjef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstractjef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstractjef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstractjef-diederen-1920-2009-hand-gesigneerde-litho-abstract
Jef Diederen (1920-2009) - hand gesigneerde litho - abstract
Grafiek - handgesigneerd
GEPLAATST DOOR
Tweede Exloermond Nederland
244 verkochte items

Omschrijving
Jef Diederen 1920 - 2009

Een schitterende en zeer grote (hand) gesigneerde litho (5/15) van de Nederlandse kunstenaar Jef Diederen (1920-2009). Gesigneerd links onder en gedateerd 1963. Afmetingen: 92 cm. x 52 cm. Conditie: goed. Links onder echter een klein vlekje. Het kunstwerk kan verzonden of afgehaald worden.

Info:

Jef DIEDEREN

Schilder, Graficus

Geboren te Heerlen in 1920, overleden te Amsterdam in 2009

Opleiding: Jef Diederen volgde zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool te Maastricht. Hij vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam.

Jef Diederen was een van de zogenoemde 'Limburgse Amsterdammers'. Diederen nam in 1948 deel aan de groepsexpositie Amsterdamse schilders van Nu en had in 1957 zijn eerste solotentoonstelling. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches en tekeningen. Vele werken zijn gebaseerd op de realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Later ontwikkelde Jef Diederen zich meer in een abstracte richting, maar landschappen bleven voor hem een grote inspiratie.De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling, maar bezit wel sterke kleuren. Diederen heeft als eigenzinnig kunstenaar nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Zijn olieverfwerken hadden vaak eigenzinnige afmetingen en daardoor opvallend. Ook maakte Diederen combinaties van doeken van diverse maten. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen. Onderwerpen als terreur en oorlogsgeweld, hebben altijd een grote invloed gehad op het werk van Jef Diederen. De Tweede Wereldoorlog en vervolging van Joden, de oorlog in Vietnam, de onderdrukking van Palestijnen en Indianen, waren dan ook opeenvolgend terug te zien in zijn werk. Tussendoor werd Diederen ook voordurend geinspireerd door de natuur, architectuur, dans en muziek, waardoor vele nieuwe kleurijke werken zijn ontstaan.

Exposities en prijzen:

Livingstone gallery, Den Haag Gallery 9, Amsterdam Galerie Willy Schoots, Eindhoven

Afgelopen
€ 180,00

Starttijd
08-04-18 16:55
Eindtijd
16-04-18 16:55
Aantal biedingen
0

Verzendopties :

Dit werk kan worden afgehaald zonder verdere kosten in Tweede Exloermond

Dit werk kan verzonden worden. Bekijk hier de tarieven:

Nederland: Pakket boven de 10 Kg of groter dan 100 x 50cm: 17,50 euro
Belgie/EU: Verzending buiten Nederland is niet mogelijk
Buiten EU: Verzending buiten Nederland is niet mogelijk

Bekijk hier de overige items van deze aanbieder

Garantie :

Dit item valt onder de garantiebepalingen zoals deze gelden op Kunstveiling.