Jakob Nieweg - olieverf op doek - Vaas met bloemen

Jakob Nieweg - olieverf op doek - Vaas met bloemen kopen? Bied vanaf 1000!
Jakob Nieweg - olieverf op doek - Vaas met bloemen kopen? Bied vanaf 1000!Jakob Nieweg - olieverf op doek - Vaas met bloemen kopen? Bied vanaf 1000!Jakob Nieweg - olieverf op doek - Vaas met bloemen kopen? Bied vanaf 1000!
  • Jakob Nieweg (1877-1955)

Afmeting: 55 x 50 cm

Zonder lijst

Typerend mooi werk van deze bekende en - ook bij leven al - geliefde schilder. Hij schilderde veel portretten en (bloem) stillevens. Zijn werk is te typeren als heel precies, maar toch met een losse toets. En ingetogen heel harmonieus kleurgebruik. In dit werk is dat goed te zien. Evenals de invloed van Van Gogh waar hij - als een van de eersten - een groot bewonderaar van was.
Nieweg werd in 1877 in Hogebeintum geboren als zoon van een predikant. Na het gymnasium te hebben doorlopen studeerde hij theologie. Tijdens zijn studie volgde hij in de avonduren tekenlessen. In 1899 kwam hij in Groningen in aanraking met H.P. Bremmer. Bremmer had als docent grote invloed op Niewegs schildersopvattingen en bracht hem liefde bij voor het werk van Vincent van Gogh. In 1914 legde Nieweg zijn ambt als predikant neer om zich in Bloemendaal geheel aan de kunst te wijden. In 1919 vertrok hij naar Amersfoort, waar hij tot zijn overlijden in 1955 bleef wonen.
Nieweg was lid en oprichter van De Brug, bestuurslid van Amersfoorts Kunstenaars Genootschap AKG en bestuurslid van Vereniging Vrije Kunstenaars. Zijn werk is aanwezig in diverse collecties van verzamelaars en belangrijke musea zoals Boymans en Kröller-Müller.

Starttijd2-11-2021 om 13:39
Eindtijd9-11-2021 om 21:21
Openingsbod € 1.000