Philip Zilcken - Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895 - Verkocht

Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!
Grafiek (handgesigneerd)

Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!Philip Zilcken (1857-1930) : Ets naar een schilderij van Jacob Maris - ca 1895   kopen? Bied vanaf 75!
  • Philip Zilcken (1857-1930)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een grote ingelijste ets van de Nederlandse kunstenaar Philip Zilcken naar een schilderij van Jacob Maris (1837-1899).

Gesigneerd met potlood en gesigneerd in de ets door Philip Zilcken. Drukgesigneerd in de ets staat de signatuur van Jacob Maris (linksonder).

Ingelijst in een zwarte eikenhouten lijst met passe-partout en glasplaat.
Afmetingen: Lijst, 77 x 87 cm. Beeld, 36 x 44 cm.
Conditie: Het papier van de ets en van het passe-partout heeft ‘zuurvlekjes’. De lijst heeft slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Informatie over de kunstenaar:

Charles Louis Philippe Zilcken (Den Haag, 20 april 1857 - Villefranche, 3 oktober 1930) was een Nederlandse beeldend kunstenaar en schrijver. Voor zijn werk als schilder vormde Noord-Afrika een grote inspiratiebron en hij wordt, samen met Marius Bauer en Hendrik Haverman, gerekend tot de belangrijkste Nederlandse oriëntalisten van zijn tijd.

Philip Zilcken volgde na zijn middelbare schoolopleiding aan het Gymnasium Haganum lessen aan de Tekenacademie te Den Haag bij Karel Klinkenberg en Anton Mauve. Hij werd op zijn 16de jaar gevraagd om als ‘secrétaire intime officieux’ van koningin Sophie der Nederlanden in functie te treden. Hij was medeoprichter van de Nederlandsche Etsclub (1885 - 1896) en van 1896 tot 1905 als beeldredacteur werkzaam voor Elsevier’s Geïllustreerd Maandschrift, de voorganger van het opinieblad Elsevier.

Als etser verwierf hij grote faam door zijn technische vaardigheid in zowel zijn reproductiegrafiek als in zijn vrije grafiek. Hij is bekend om zijn etsen naar werken van schilders van de Haagse School.

Als schrijver maakte hij internationaal furore door zijn beschouwingen over Nederlandse kunst van zijn tijdgenoten, welke zowel in het Nederlands, Frans als Engels werden gepubliceerd.

Behalve van Nederlandse kunstenaarsverenigingen als Arti et Amicitiae, De Haagse Kunstkring en Pulchri Studio was Zilcken lid van de Franse Société des Peintres Orientalistes. Hij behaalde op diverse tentoonstellingen onderscheidingen en ontving meerdere ridderorden.

Jacobus Hendricus (Jacob) Maris (Den Haag, 25 augustus 1837– Karlsbad, 7 augustus 1899) was een Nederlands impressionistisch kunstschilder van de Haagse School. Jacob was naast kunstschilder ook etser en lithograaf.

Titel: ‘Ets naar een schilderij van Jacob Maris’.

Kunstenaar: Philip Zilcken en Jacob Maris.

Techniek: Ets.

Jaartal: ca 1895.

Ingelijst: In in een zwarte eikenhouten lijst met passe-partout en glasplaat.

Gesigneerd: Gesigneerd met potlood en gesigneerd in de ets door Philippe Zilcken. Ook drukgesigneerd in de ets staat de signatuur van Jacob Maris (linksonder).

Oplage: Onbekend. Rechtsonder staat in de ets gedrukt : N: 435.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

LET OP:

-De ingelijste ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

- Vanwege het grote formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan de ets alleen verzonden worden ZONDER lijst, glasplaat en passe-partout.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro (aangetekende verzending via Postnl).

Naar België: 15,00 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Starttijd25-1-2016 om 11:46
Eindtijd6-2-2016 om 16:46
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken