5. De Luis

De Luis

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1980

Grafisch Gezelschap de Luis

In 1960 werd door drie grafische kunstenaars het Grafisch Gezelschap De Luis opgericht. Deze drie grafisch kunstenaars waren allen verschillend van aard. Volgens de kunstenaars zelf vulden ze elkaar aan. Wat de kunstenaars bij elkaar bracht, was de liefde voor het grafisch ambacht, dat zij dat als ondergewaardeerd zagen. De naam De Luis komt van het idee dat een luis, een onuitroeibaar insect, vergelijkbaar is met de grafiek, die duidelijk onnuttig lijkt maar toch merkwaardig hardnekkig is, die met een scheef oog wordt bekeken. Ze wilden opereren als luizen in de pels van de moderne kunst. Het bevorderen van de vrije grafische kunsten was hun doelstelling, en dat wilden ze bereiken door de productie en de verspreiding van grafiek te bevorderen. Zo richtten ze een atelier in, en werden er tentoonstellingen georganiseerd.

Hans van Dokkum - Onleesbaar kopen? Bied vanaf 50!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Onleesbaar
TechniekEts
Afmetingen64 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Toon Jansen - Mensen kopen? Bied vanaf 10!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Mensen
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 10
1 bieding
Hans van Dokkum - zonder titel kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands zonder titel
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen44 x 37.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Peter Vos - ‘Nachtzwaluw ’ - ets - oplage 35 kopen? Bied vanaf 100!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands ‘Nachtzwaluw ’ - ets - oplage 35
TechniekEts
Afmetingen39 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 130
4 biedingen
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Bart Jonkers - á la campagne kopen? Bied vanaf 300!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands á la campagne
TechniekAquarel
Afmetingen55 x 65 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 300
Herman Berserik - handgesigneerd ets | 'Scheveningen 2' | 1987 (KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 100!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands handgesigneerd ets | 'Scheveningen 2' | 1987 (KLEINE OPLAGE)
TechniekEts
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Herman Berserik - handgesigneerde ets | 'Bloem' | 1987 (Zeer kleine oplage) kopen? Bied vanaf 100!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands handgesigneerde ets | 'Bloem' | 1987 (Zeer kleine oplage)
TechniekEts
Afmetingen15 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Charles Donker - De drie cactussen kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands De drie cactussen
TechniekLitho
Afmetingen33 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Willem van Leusden - Wasgoed op het erf - Ets kopen? Bied vanaf 43!
TechniekEts
Afmetingen25 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 43
Peter Vos - Gevoelens kopen? Bied vanaf 25!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Gevoelens
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Peter Vos - Artis Natura Magistra, tekening / aquarel (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 695!
Afmetingen36 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 695
Dirkje Kuik - Accijnstoren kopen? Bied vanaf 85!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Accijnstoren
TechniekLitho
Afmetingen41 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 85
Jaap Hillenius - ets: gefragmenteerd - 1970 kopen? Bied vanaf 49!
Jaap Hillenius (1934-1999) Nederlands ets: gefragmenteerd - 1970
TechniekEts
Afmetingen31.5 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Gerard van Rooy - Ets: Fort 't Hemeltje - 1973 kopen? Bied vanaf 45!
Gerard van Rooy (1938-2006) Nederlands Ets: Fort 't Hemeltje - 1973
TechniekEts
Afmetingen17 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
TechniekEts
Afmetingen41.5 x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - Ets: Houtsnip vier essen kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Houtsnip vier essen
TechniekEts
Afmetingen40 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - ingelijste ets: Groninger landschap met geknotte es en jonge els (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets: Groninger landschap met geknotte es en jonge els (nette lijst!)
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
TechniekEts
Afmetingen50.5 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Jo Rijnders - (1898-1988) ruimtelijk, sfeervol werk in gemengde techniek kopen? Bied vanaf 99!
Jo Rijnders (1898-1988) Nederlands (1898-1988) ruimtelijk, sfeervol werk in gemengde techniek
Afmetingen44 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
€ 99
Peter Vos - Ingelijste litho: Podargus Strigoides kopen? Bied vanaf 199!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Ingelijste litho: Podargus Strigoides
TechniekLitho
Afmetingen54.5 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 199
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
TechniekLitho
Afmetingen34 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Charles Donker - Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968
TechniekEts
Afmetingen50 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 299
Willem van Leusden - Hooi uitladen op de boerderij - Ets kopen? Bied vanaf 45!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Hooi uitladen op de boerderij - Ets
TechniekEts
Afmetingen22 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Toon Jansen - Heksen Proces kopen? Bied vanaf 35!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Heksen Proces
TechniekHoutskool
Afmetingen35 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Peter Vos - Mus. Originele tekening. kopen? Bied vanaf 499!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Mus. Originele tekening.
TechniekPotlood
Afmetingen14 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 499
Charles Donker - Ets: Gele morgenster kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Gele morgenster
TechniekEts
Afmetingen47 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18.5 x 11 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Theo Mooyman - botter voor de kust kopen? Bied vanaf 250!
Theo Mooyman (1938-1991) Nederlands botter voor de kust
Afmetingen60 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Hans van Dokkum - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Stadsgezicht
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen55 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Bart Jonkers - Abstracte ZERO Compositie kopen? Bied vanaf 350!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Abstracte ZERO Compositie
Afmetingen68 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Dirkje Kuik - Doge studie Venetië, ets (kleine oplage) kopen? Bied vanaf 75!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Doge studie Venetië, ets (kleine oplage)
TechniekEts
Afmetingen49 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Peter Vos - Gulzigheid, ets kopen? Bied vanaf 125!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Gulzigheid, ets
TechniekEts
Afmetingen26 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Peter Vos - Geit en vogel kopen? Bied vanaf 150!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Geit en vogel
TechniekLitho
Afmetingen58 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan de Haas - Muze uitgekleed kopen? Bied vanaf 35!
Jan de Haas (1943) Nederlands Muze uitgekleed
TechniekLitho
Afmetingen51 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Peter Vos - Kaneelmus kopen? Bied vanaf 165!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Kaneelmus
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 165
Herman Berserik - Ets - 1971 kopen? Bied vanaf 45!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Ets - 1971
TechniekEts
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Dirkje Kuik - Litho: Venetië kopen? Bied vanaf 69!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Venetië
TechniekLitho
Afmetingen32 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Peter Vos - Oude man met mussen kopen? Bied vanaf 75!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Oude man met mussen
TechniekLitho
Afmetingen51 x 66 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 75
Charles Donker - ingelijste ets kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets
TechniekEts
Afmetingen51 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Charles Donker - Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst)
TechniekEts
Afmetingen62 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Bart Jonkers - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 150!
Bart Jonkers (1920-2001) Nederlands Stadsgezicht
TechniekEts
Afmetingen55 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Hans van Dokkum - Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981- kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Alles wel aan boord / voor Bep en Dick -ets 1981-
TechniekEts
Afmetingen26 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Peter Vos - Tereus 1986 - man transformeert in vogel - litho in mooie staat kopen? Bied vanaf 125!
Peter Vos (1935-2010) Nederlands Tereus 1986 - man transformeert in vogel - litho in mooie staat
TechniekLitho
Afmetingen67 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 125
Roger Chailloux - Fraai gedetailleerde Ets "Intervalles d'un point et un autre" kleine oplage ! kopen? Bied vanaf 37!
Roger Chailloux (1931-1977) Nederlands Frans Fraai gedetailleerde Ets "Intervalles d'un point et un autre" kleine oplage !
TechniekEts
Afmetingen56 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 37
Hans van Dokkum - De vaas met Bloemen kopen? Bied vanaf 60!
Hans van Dokkum (1908-1995) De vaas met Bloemen
TechniekLitho
Afmetingen38 x 28.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Hans van Dokkum - Het allesziend oog kopen? Bied vanaf 60!
Hans van Dokkum (1908-1995) Het allesziend oog
TechniekLitho
Afmetingen20.8 x 15.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60