5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht) kopen? Bied vanaf 70!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat (Utrecht)
TechniekLitho
Afmetingen41 x 49 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70
Jan Cremer - Altai - Zeefdruk kopen? Bied vanaf 190!
Jan Cremer (1940) Nederlands Altai - Zeefdruk
Afmetingen140 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 190
Hens de Jong - Hora Sexta. Bloem. kopen? Bied vanaf 59!
Hens de Jong (1927-2003) Nederlands Hora Sexta. Bloem.
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Jan Cremer - Zeefdruk: Toscane II - 1984 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: Toscane II - 1984
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Jan Cremer - Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977 kopen? Bied vanaf 399!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977
Afmetingen80 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 399
TechniekLitho
Afmetingen40 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!
Jan Cremer (1940) Nederlands zeer grote houtsnede: Landschap - 1999
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen78 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
Gerard Verdijk - Zonder titel kopen? Bied vanaf 169!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands Zonder titel
Afmetingen68 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 169
Jan Cremer - Hollandse Boerin, litho en werktekening kopen? Bied vanaf 300!
Jan Cremer (1940) Nederlands Hollandse Boerin, litho en werktekening
TechniekLitho
Afmetingen79 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Jan Cremer - Tulpenfeld Triptychon von 1976 kopen? Bied vanaf 300!
Jan Cremer (1940) Nederlands Tulpenveld
TechniekLitho
Afmetingen125.5 x 85.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 320
2 biedingen
Gerard Verdijk - Donker abstract kopen? Bied vanaf 800!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands Donker abstract
Afmetingen82 x 142 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 800
Gerard Verdijk - Olieverf op doek, Abstracte compositie - Ingelijst kopen? Bied vanaf 800!
Afmetingen82 x 142 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 800
Piet Ouborg - Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 350!
Piet Ouborg (1893-1956) Nederlands Kubistisch-expressionistisch vrouwelijk naakt
TechniekPotlood
Afmetingen32 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Jan Cremer - Provence (in luxe lijst) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Provence (in luxe lijst)
Afmetingen84 x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Kees van Bohemen - Litho - 1976 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho - 1976
TechniekLitho
Afmetingen74 x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Kees Andrea - De vier Heemskinderen - Litho kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands De vier Heemskinderen - Litho
TechniekLitho
Afmetingen45 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 50
1 bieding
TechniekLitho
Afmetingen100 x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Roëde - Ingelijste litho: Twee figuren in een woonkamer kopen? Bied vanaf 150!
Jan Roëde (1914-2007) Nederlands Ingelijste litho: Twee figuren in een woonkamer
TechniekLitho
Afmetingen61 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 150
1 bieding
Maarten van Dreven - Kentauromachine kopen? Bied vanaf 150!
Maarten van Dreven (1941-2001) Nederlands Kentauromachine
TechniekAquarel
Afmetingen48 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Kees Andrea - Toreador met stier kopen? Bied vanaf 750!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Toreador met stier
Afmetingen50 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 750
Co Westerik - pen & aquarel op papier: "Gras" - 1991 kopen? Bied vanaf 1000!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands pen & aquarel op papier: "Gras" - 1991
Afmetingen12 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 1.000
Ton Pape - Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 60!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst
TechniekSjabloondruk
Afmetingen78.5 x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 60
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 450!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Abstracte voorstelling
TechniekGouache
Afmetingen100 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Nic Blans (sr.) - Vier Seizoenen kopen? Bied vanaf 165!
Nic Blans (sr.) (1917-1996) Nederlands Vier Seizoenen
TechniekAcryl
Afmetingen56 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 165
1 bieding
Kees Andrea - Stilleven met fruit en bloemen "France" kopen? Bied vanaf 150!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Stilleven met fruit en bloemen "France"
TechniekAquarel
Afmetingen71.5 x 85.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Goeting - z.t. | muziekles kopen? Bied vanaf 50!
Jan Goeting (1918-1984) Nederlands z.t. | muziekles
Afmetingen26 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jan Cremer - Zeefdruk, Tulpen - Ingelijst ( Zeer groot) kopen? Bied vanaf 400!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk, Tulpen - Ingelijst ( Zeer groot)
Afmetingen127 x 161 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 400
Aat Verhoog - Mannen en honden, litho kopen? Bied vanaf 45!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Mannen en honden, litho
TechniekLitho
Afmetingen57 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jan Cremer - Offset poster: 75 jaar Boeijinga - 1998 kopen? Bied vanaf 60!
Jan Cremer (1940) Nederlands Offset poster: 75 jaar Boeijinga - 1998
TechniekOffset
Afmetingen70 x 50 cm (h x b)
€ 60
Jan Cremer - Zeefdruk: "Inverno" - 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: "Inverno" - 2002
Afmetingen31 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Henk Munnik - z.t. | stadsplein kopen? Bied vanaf 50!
Henk Munnik (1912-1997) Nederlands z.t. | stadsplein
TechniekAquarel
Afmetingen21.7 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Toon Kelder - Composition kopen? Bied vanaf 75!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands Composition
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
€ 75
Co Westerik - westerik 93 1/20 kopen? Bied vanaf 210!
Co Westerik (1924-2018) westerik 93 1/20
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Jan Cremer - Zeefdruk: 'Fiume Azzuro' (2001) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: 'Fiume Azzuro' (2001)
Afmetingen121 x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Pat Andrea - Schetsboek kopen? Bied vanaf 65!
Pat Andrea (1942) Nederlands Schetsboek
TechniekLitho
Afmetingen54 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Jan Cremer - Three tulips Nr.1 kopen? Bied vanaf 175!
Jan Cremer (1940) Nederlands Three tulips Nr.1
Afmetingen90 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Co Westerik - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 255!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 255
Kees van Bohemen - zonder titel kopen? Bied vanaf 220!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands zonder titel
Afmetingen73 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 220
Harm Kamerlingh Onnes - Portret oudere dame kopen? Bied vanaf 300!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Portret oudere dame
Afmetingen72 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Jan Cremer - PTT-telecom phonecard kopen? Bied vanaf 210!
Jan Cremer (1940) Nederlands PTT-telecom phonecard
Afmetingen42 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 210
Kees Andrea - "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen kopen? Bied vanaf 30!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands "Mensen en Dieren" | voor H.J. Wilzen
Afmetingen17 x 22.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Paul Citroen - Litho: "lyda" - 1976 kopen? Bied vanaf 35!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Litho: "lyda" - 1976
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35