5. Veluwezoomschilders

Veluwezoomschilders

Veluwezoomschilders

Rond 1840 werden kunstschilders aangetrokken tot de groene omgeving van Oosterbeek vanwege de heidevelden, bossen met water, en uitzichten over de Betuwe. Vele romantische landschapsschilders vestigden zich in Oosterbeek en vormden zo de groep van Veluwezoomschilders. Uiteindelijk werd in 1902 de kunstenaarsvereniging Pictura Veluvensis opgericht. Dit werd een tweede generatie Veluwezoomschilders.

Jacob Maris - Ets Jager te paard kopen? Bied vanaf 39!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands Ets Jager te paard
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen40 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 39
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 9500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.500