5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Karel Appel - Pepie en Jaco GENUMMERD!! kopen? Bied vanaf 150!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Pepie en Jaco GENUMMERD!!
TechniekSoftcover
Afmetingen33.5 x 25.5 cm (h x b)
€ 150
Karel Appel - 'Cirque' kopen? Bied vanaf 58!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands 'Cirque'
TechniekOffset
Afmetingen84 x 60 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 58
Corneille - 'Portrait d' un été kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 'Portrait d' un été
Afmetingen61 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Karel Appel - Big head Coming down kopen? Bied vanaf 549!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Big head Coming down
TechniekKeramiek
Afmetingen5 x 50 x 5 cm (h x b x d)
€ 549
Karel Appel - Hidden in blue/walking with my bird kopen? Bied vanaf 775!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Hidden in blue/walking with my bird
Afmetingen74 x 96 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 775
Corneille - Six rêves peints kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six rêves peints
Afmetingen80 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Karel Appel - Face kopen? Bied vanaf 549!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Face
TechniekKeramiek
€ 549
Lucebert - Geen titel kopen? Bied vanaf 225!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Geen titel
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen39 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 225
Corneille - Litho, Heure tardive - Ingelijst kopen? Bied vanaf 375!
TechniekLitho
Afmetingen74 x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Corneille - L heure du matelas kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L heure du matelas
TechniekTerragravure
Afmetingen76 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Corneille - Luxe uitgave met twee litho's | 'Corneille of de sensualiteit van het gevoel' kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Luxe uitgave met twee litho's | 'Corneille of de sensualiteit van het gevoel'
TechniekLitho
Afmetingen31 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Corneille - 2004 - Impression de la Havane kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2004 - Impression de la Havane
TechniekLitho
Afmetingen45 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Corneille - L’arbre rouge, litho (mooi ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch L’arbre rouge, litho (mooi ingelijst, groot)
TechniekLitho
Afmetingen92 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 395
1 bieding
Karel Appel - proefdruk: de tovenaar (in zeer goede staat!) kopen? Bied vanaf 250!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands proefdruk: de tovenaar (in zeer goede staat!)
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 250
1 bieding
Karel Appel - ingelijste zeefdruk: The tree cats - 1977 kopen? Bied vanaf 799!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands ingelijste zeefdruk: The tree cats - 1977
Afmetingen68 x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 799
Lucebert - 10 litho's en 10 gedichten: lithologie - 1959 kopen? Bied vanaf 395!
Lucebert (1924-1994) Nederlands 10 litho's en 10 gedichten: lithologie - 1959
TechniekLitho
Afmetingen30.5 x 23 cm (h x b)
€ 395
TechniekLitho
Afmetingen30 x 38.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Corneille - 2000 - Les footballeurs le Ballon d ' or - 24 karaat aangebracht op de bal kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2000 - Les footballeurs le Ballon d ' or - 24 karaat aangebracht op de bal
Afmetingen44 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Karel Appel - ingelijste litho: Three heads - 1965 (nette lijst!!) kopen? Bied vanaf 999!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands ingelijste litho: Three heads - 1965 (nette lijst!!)
TechniekLitho
Afmetingen78 x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 999
Corneille - Servies kopen? Bied vanaf 40!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Servies
TechniekKeramiek
Afmetingen8 x 9 x 9 cm (h x b x d)
€ 40
Eugène Brands - Litho: Abstracte compositie - 1968 (nieuwstaat!) kopen? Bied vanaf 250!
TechniekLitho
Afmetingen38 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - litho: La vie verte - 2003 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: La vie verte - 2003
TechniekLitho
Afmetingen32 x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Zeefdruk: femme et oiseau- 2000 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: femme et oiseau- 2000
Afmetingen40.5 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - ingelijste litho: La belle de Cuba - 1967 (oplage 12 stuks, nette lijst!!!) kopen? Bied vanaf 895!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ingelijste litho: La belle de Cuba - 1967 (oplage 12 stuks, nette lijst!!!)
TechniekLitho
Afmetingen56.5 x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 895
Corneille - Zeefdruk: tete pensive,soleil rouge - 2000 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: tete pensive,soleil rouge - 2000
Afmetingen43 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - zeefdruk: Le reveil- 1992 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk: Le reveil- 1992
Afmetingen38 x 49.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Au coeur de l'été kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Au coeur de l'été
TechniekLitho
Afmetingen31.6 x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
TechniekHardcover
Afmetingen34.5 x 24 cm (h x b)
€ 325
Corneille - zeefdruk: konijn op muziekpapier - 1990 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch zeefdruk: konijn op muziekpapier - 1990
Afmetingen39 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Ingelijste litho:La grande fleur - 1974 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho:La grande fleur - 1974
TechniekLitho
Afmetingen109 x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 399
1 bieding
Corneille - ingelijste litho: Nu bleu et oiseau - 1981 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ingelijste litho: Nu bleu et oiseau - 1981 (nette lijst!)
TechniekLitho
Afmetingen85 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Corneille - Ingelijste litho:Oiseau fleur du ciel - 1972 kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste litho:Oiseau fleur du ciel - 1972
TechniekLitho
Afmetingen109 x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 399
1 bieding
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen74 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Theo Wolvecamp - Kleuren litho: Personage - 1988 kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Kleuren litho: Personage - 1988
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - 1998 - Une belle journée de l’été (Een mooie zomerdag) - Een mooie lijst kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1998 - Une belle journée de l’été (Een mooie zomerdag) - Een mooie lijst
TechniekLitho
Afmetingen56 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Corneille - litho: Ollintonatiuh - 1973 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: Ollintonatiuh - 1973
TechniekLitho
Afmetingen65.5 x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 299
1 bieding
Corneille - litho: la Traviata - 1990 kopen? Bied vanaf 275!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho: la Traviata - 1990
TechniekLitho
Afmetingen75.5 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275