Olieverfschilderijtje van de autodidact Evert Moll (1878-1955) die tal van rivier, zee- en havengezichten schilderde in de trant van de Haagse School. Ook schilderde hij landschappen en stadsgezichten, vaak vanaf of met uitzicht op het water. Hij bracht veel tijd door aan de waterkant waar hij op klein formaat olieverfschetsen en tekeningen maakte die als voorbeeld dienden voor de grotere werken die in zijn atelier ontstonden.
Moll maakte opvallend veel schilderijen van pieren en golfbrekers, en het aangeboden doek past daar wonderwel in: het verbeeldt een pier of golfbreker, waarop een figuur tegen een achtergrond van meeuwen boven zee, en is mogelijk een voorstudie van het veel grotere (100 x 60 cm) schilderij “Zeegezicht met vissers op een pier”, dat in 2013 geveild werd bij Vendu R’dam (laatste foto ). Het werk is gesigneerd "Evert Moll" linksonder, en ingelijst in een eenvoudig houten, verguld lijstje.