Ca. 1912-1930 GERARD COX Sr. PASTEL LANDSCHAP PLAS HEIDE BOSSCHAGE 'PLASMOLEN SCHOOL' - ACHTER GLAS IN ORIGINELE LIJST- Stijl: IMPRESSIONISME - PASTELSCHILDERIJ van LANDSCHAP met PLAS, HEIDE en BOSSCHAGE - ACHTER GLAS IN ORIGINELE LIJST
- Onderwerp: ingetogen landelijk landschap in de omgeving van Plasmolen; St. Jansberg, Mook, Noord-Limburg
- Rustige buitenomgeving met aantrekkelijk vergezicht
- Kunstenaar: GERARD COX SENIOR (1864 Arcen - 1931 Eindhoven)
- Pastellist, aquarellist, impressionist
- Beschouwd als de belangrijkste en bewezen exponent van de Plasmolenschool, een schildersgemeenschap in Noord-Limburg in de eerste helft van de 20e eeuw. Het equivalent van de Larense School en de Haagse School schildersgemeenschappen, gelijkwaardig in kwaliteit maar minder bekend
- Gesigneerd door de kunstenaar: G. COX met dubbele onderstreping
- Geen titel
- Geen exacte datering - gemaakt tijdens zijn verblijf in de omgeving van Plasmolen tussen 1912-1930
- Handschrift op de achterkant: Kerstmis 1930, Louis
- Herkomst/Provenance: gekocht door een familielid in 1930 bij kunstgalerie Arn van der Heijden in Eindhoven, Nederland - zie het andere GERARD COX SR. schilderij dat ik verkoop !
- Techniek: pastel
- Kleuren: ingetogen palet - groen, bruin, wit, lila, creme
- Materiaal: papier, verf
- Originele lijst en glas, met haak en metalen lint en label van de kunstgalerie
- Kleur lijst: goudkleurig, bruin gemarmerd met messing bolletjesband
- Materiaal: hout, karton, glas, messing
- Afmeting schilderij (min.): 35 x 26 cm
- Afmeting lijst: 37 x 27,5 cm
- SCHILDERIJ & LIJST: NIEUWSTAAT ! Enige reiniging van het glas door een professional kan zinvol zijn.
Bij voorkeur afhalen aan huis
Eventuele verzending alleen via PostNL: aangetekend en verzekerd tot max. € 500,-
Neem voor verzending buiten de EU s.v.p. vooraf even contact op voor een opgave van de exacte verzendkosten.