Helma Finze (1942-2023), geboren in Bremen en vanaf 1977 woonachtig in Nederland (Delft en Gasteren) was een halve eeuw actief als beeldend kunstenaar, de meeste tijd als schilderes. Ze werkte meestal in acryl op doek, op papier en op karton, maar liet ook etsen, gouaches, aquarellen en tekeningen na. Portretten en stillevens waren haar favoriete onderwerpen.. Kenmerkend voor haar stijl zijn sterke kleuren en vormen in krachtige, eigenzinnige composities. Haae werk getuigt van plezier in de mooie dingen van het leven, maar vanitas-motieven duiken regelmatig op.