Hendrikus Elias Roodenburg.
(Den Haag, 23 juli 1895 - Wassenaar, 27 april 1987).
==========================================
Doodlopend straatje in Middelburg.
Aquarel op papier.
Aquarel : 44 x 34 cm.
Met passe – partout en lijst : 69 x 58 cm.
Zeldzame aquarel, waarschijnlijk in opdracht,
dat is zeer bijzonder en maakt deze aquarel als zeer zeldzaam.
Rechtsonder door de kunstenaar met de hand gesigneerd
en betiteld : Middelburg.
De aquarel is in goede staat en ingelijst met zuurvrij passe-partout en
Brede gouden lijst met groene bies van 5,5 cm. breed.
De lijst is in goede staat.
======================================================================
Roodenburg was een schilder en etser. Hij leerde het vak van graficus Philippe Zilcken. Roodenburg werd vooral bekend om zijn stadsgezichten van onder meer Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. In de jaren '60 kon men bij Nutroma sparen voor een koffie- en ontbijtservies van Villeroy & Boch. Op het servies waren Roodenburgs zwartwittekeningen van Amsterdamse stadsgezichten afgebeeld.
Roodenburg was lid van vooraanstaande kunstenaarsverenigingen, zoals Arti et Amicitiae in Amsterdam en Pulchri Studio in Den Haag. In het boek H.E. Roodenburg (1895-1987): topografisch etser is een vrijwel compleet overzicht gegeven van het grafisch werk van Roodenburg.
===================================================================