Ontdek de geschiedenis van Gelderland met deze prachtige gedetailleerde vestingkaart van NYMEGEN/Coehoorn. Deze kaart, daterend uit ongeveer 1710, geeft je een exclusieve kijk op de versterkte stad en de nieuwe fortificaties die zijn ontworpen door de heer Coehoorn zelf. Uitgegven in Amsterdam door Covens & Mortier.
Deze kaart toont met groot vakmanschap de Stercke stadt in Gelderland, zoals deze in de 18e eeuw bestond. Met zijn schaal van ongeveer 1:5.000, wat neerkomt op 100 Rijnlandse Roeden per 7,5 cm, biedt deze kaart een fascinerende kijk op de lay-out van de stad en zijn verdedigingswerken.
De kaart is met uiterste precisie vervaardigd en biedt een ongeëvenaard inzicht in de historische context van NYMEGEN/Coehoorn. Als een waardevolle aanvulling op elke collectie van historische plattegronden van Nederlandse steden Gelderland, is deze kaart een eerbetoon aan het vakmanschap van de cartografie uit die tijd.
Deze historische schat wordt vermeld in de literatuur van Augusteijn en staat bekend als een van de meest prominente plattegronden van Nederlandse steden uit die periode. Haal een stukje geschiedenis in huis en bewonder de details en het vernuftige ontwerp van deze kaart, die een eerbetoon is aan de expertise van de heer Coehoorn.