Ysbrant - Boot in imaginärer Landschaft, Öl auf Leinwand (gerahmt)
Willem Boon - Öl auf Leinwand, Komposition 1964 – gerahmt
Ad Blok van der Velden - Mediterranes Haus, Öl auf Leinwand
Wim Carrein - Barockes Interieur, Öl auf Leinwand (gerahmt)
Art des Kunstwerks | Zeichnung / Aquarell |
Kunstenaar : Ton Mertens (1953-)
Titel/Voorstelling : "compositie / zonder titel"
Medium / Techniek : aquarel, inkt en potlood
Datering : 1988
Maten : 60 x 40 cm (papier) en 80 x 60 cm ( in passe partout )
Gesigneerd : linksonder
Conditie : goed
Bij Ton Mertens (1953) voert vooral zijn fascinatie voor verre landen en zijn gevoel voor detail de boventoon. Mertens heeft een authentieke en eigenzinnige stijl die aansluit bij voorbije tijdperken. Hij maakt niet zoveel onderscheid tussen een plaats, een geschiedenis, een droom, een cultuur of een zogeheten realiteit; het hier en nu. Het zijn verschijnselen die hij automatisch associeert om iets te verbeelden. Al vroeg in zijn schildersbestaan zwierf Ton Mertens door Griekenland en Italië en leerde daar de glacé techniek en het fresco schilderen. Deze oude technieken past hij heel vaak toe. Ton Mertens verwerkt, in zijn eigen stijl details uit zijn fantasie op een eclectische en een encyclopedische manier, waarbij de geschilderde omlijsting tevens een eigen verhaal vertelt. Ieder werk heeft zijn eigen avontuur en een eigen identiteit . Zijn oeuvre intrigeert door de visuele kracht en kleurenrijkdom, is spannend en maakt nieuwsgierig.