Faience de Nevers - Assiette XVIIIème - Epoque Révolution Française - 1791 -
David Leviathan - Homme dans une pose expressive - lithographie A.P. avec dédicace personnelle
Richard Anuszkiewicz - Suite d'hiver (bleu clair avec argent)
Jean Paul Vroom - Fille au diabolo - gravure
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Période | 1945 à 1999 |
Kunstenaar : Ton Mertens (1953-)
Titel/Voorstelling : "compositie / zonder titel"
Medium / Techniek : aquarel, inkt en potlood
Datering : 1988
Maten : 60 x 40 cm (papier) en 80 x 60 cm ( in passe partout )
Gesigneerd : linksonder
Conditie : goed
Bij Ton Mertens (1953) voert vooral zijn fascinatie voor verre landen en zijn gevoel voor detail de boventoon. Mertens heeft een authentieke en eigenzinnige stijl die aansluit bij voorbije tijdperken. Hij maakt niet zoveel onderscheid tussen een plaats, een geschiedenis, een droom, een cultuur of een zogeheten realiteit; het hier en nu. Het zijn verschijnselen die hij automatisch associeert om iets te verbeelden. Al vroeg in zijn schildersbestaan zwierf Ton Mertens door Griekenland en Italië en leerde daar de glacé techniek en het fresco schilderen. Deze oude technieken past hij heel vaak toe. Ton Mertens verwerkt, in zijn eigen stijl details uit zijn fantasie op een eclectische en een encyclopedische manier, waarbij de geschilderde omlijsting tevens een eigen verhaal vertelt. Ieder werk heeft zijn eigen avontuur en een eigen identiteit . Zijn oeuvre intrigeert door de visuele kracht en kleurenrijkdom, is spannend en maakt nieuwsgierig.
Expédition | |