Marianne Haselhoff - Ohne Titel
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Signiert | Hand signiert |
Petrus Theodorus "Piet" van Wijngaerdt.
Amsterdam 1873 - 1964 Abcoude.
================================
Silleven met rozen en kan.
Litho : 35 x 44 cm.
Rechtsonder met potlood gesigneerd.
In de litho monogram PvW, zie foto.
Linksonder genummerd : No : 10 / 15
Met de originele oude lijst : 53 x 63 cm.
Litho, lijst en passe-partout in goede staat.
=====================================
Piet van Wijngaerdt (1873-1964)
Piet van Wijngaerdt was een van de grondleggers van de 'Bergense School' en het nieuw/Noordhollands expressionisme
"Het werk van Van Wijngaerdt liet zien hoe dat expressionisme eruit zag. Het was opgezet in een strakke vormgeving waarbinnen geen ruimte was voor onnodige details. Enige invloed van het kubisme was onmiskenbaar en de donkere kleuren kregen extra glans door de felle kleurcontrasten. Het waren hoogtijdagen in zijn oeuvre.
Waren zijn onderwerpen tussen 1914 en 1919 hoofd- zakelijk landschappen en strak-opgezette stillevens, daarna zou het figuur zijn intrede doen: hardwerkende boeren, de maaier, de schipper, de jager, de boer met zijn paard of de boerin op het land. In een stoere vormentaal en sobere kleuren met felle contrasten zette hij rond 1920-1922 ook dit ?Boerenvolk? neer. Het werk werd onmiddellijk aangekocht door de Bergense verzamelaar Piet Boendermaker.
De jaren 1914 tot 1925 vormden de gloriejaren in het oeuvre van de schilder. Daarna zou hij niet meer tot een wezenlijke stijlverandering komen."
Ort des Objekts | Diemen, Niederlande |
Startzeit | 29-1-2018 um 13:50 |
Endzeit | 5-2-2018 um 18:50 |