Jan te Wierik - Set of 3 screen prints
ARS Artigiana Deruta - Rare offering bowl with animal motifs from 1956,
Annemarie van Wolde-Mulder - Woman on terrace
Piotr Konkel - Large format screen printing
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1900 to 1944 |
Signed | Hand signed |
Petrus Theodorus "Piet" van Wijngaerdt.
Amsterdam 1873 - 1964 Abcoude.
================================
Silleven met rozen en kan.
Litho : 35 x 44 cm.
Rechtsonder met potlood gesigneerd.
In de litho monogram PvW, zie foto.
Linksonder genummerd : No : 10 / 15
Met de originele oude lijst : 53 x 63 cm.
Litho, lijst en passe-partout in goede staat.
=====================================
Piet van Wijngaerdt (1873-1964)
Piet van Wijngaerdt was een van de grondleggers van de 'Bergense School' en het nieuw/Noordhollands expressionisme
"Het werk van Van Wijngaerdt liet zien hoe dat expressionisme eruit zag. Het was opgezet in een strakke vormgeving waarbinnen geen ruimte was voor onnodige details. Enige invloed van het kubisme was onmiskenbaar en de donkere kleuren kregen extra glans door de felle kleurcontrasten. Het waren hoogtijdagen in zijn oeuvre.
Waren zijn onderwerpen tussen 1914 en 1919 hoofd- zakelijk landschappen en strak-opgezette stillevens, daarna zou het figuur zijn intrede doen: hardwerkende boeren, de maaier, de schipper, de jager, de boer met zijn paard of de boerin op het land. In een stoere vormentaal en sobere kleuren met felle contrasten zette hij rond 1920-1922 ook dit ?Boerenvolk? neer. Het werk werd onmiddellijk aangekocht door de Bergense verzamelaar Piet Boendermaker.
De jaren 1914 tot 1925 vormden de gloriejaren in het oeuvre van de schilder. Daarna zou hij niet meer tot een wezenlijke stijlverandering komen."
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Location | Diemen, The Netherlands |
Start time | 29-1-2018 at 13:50 |
End time | 5-2-2018 at 18:50 |