Len Landzaat - Curacao's still life
Dirk Filarski - Oil on panel, Bergerbos - Framed
Louis Apol - Winter view with mill and sailboat
Nico Boers - 'Plan du Village'
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1945 to 1999 |
Jan Rjlaarsdam 1911 -2007
Titel Stadsgezicht van Parijs - Pont du Notre Dame
Aquarel op papier
Formaat 40 cm x 30 cm (+/-)
Gesigneerd linksonder onder voluit J. Rijlaarsdam
Incl. mooi bijpassende houten omlijsting die het werk zeer ten goede komt
Prachtig stadsgezicht van Jan Rijlaarsdam. Aquarel in goede conditie. Wordt geleverd in zijn originele passe-partout. Afmeting 51,5 X 37 cm. Incl passe-partout 50 X 64 cm. Pase-partout is in de loop der jaren verkleurd.
De kunstschilder Jan Rijlaarsdam wordt ook wel de schilder van de zelfkant van de maatschappij genoemd. Samenscholende clochards en prostituees in cafés waren favoriete onderwerpen. In de traditie van Isaac Israëls en Henri de Toulouse Lautrec was hij een waar vertolker van het stadsleven.
Hij werd lid van de Hilversumse Schildersvereniging, Sint Lucas Amsterdam en later van de Gooise schildersvereniging.
Begin jaren dertig verblijft hij regelmatig in Antwerpen en Brugge. Pas in de jaren vijftig doet hij Parijs aan. Dit wordt zijn favoriete reisdoel; het bruisende Parijse stadsleven trekt hem aan. De clochards, gestoken in lompen en groepjes prostituees zijn favoriete onderwerpen. Later is Rijlaarsdam ook veel in Spanje te vinden, m.n. in Barcelona.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 20-4-2016 at 22:57 |
End time | 27-4-2016 at 22:57 |