Victor Adam - Picardy horses - precious hand-coloured lithograph in a precious frame
Gustavsberg - Swedish design - signed plate with hand-painted cyclamen
Marianne Haselhoff - Without title
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1945 to 1999 |
Een grote tekening met Oost-Indische inkt uit ca 1980 van de Belgisch/Nederlandse kunstenaar Walter Barten (1935-2004).
De tekening is het ontwerp voor 8 panelen met 22 afbeeldingen, bedoeld voor aan de muur van een vergaderzaal.
De tekening is gesigneerd en is losbladig, nooit ingelijst geweest.
Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.
Herkomst: Uit de inboedel van een drukkerij.
Conditie: Het papier van de tekening heeft lichte vlekjes en in de rechterbenedenhoek ontbreekt een hoekje van het papier.
Zie ook de foto’s.
(Gelijktijdig met deze tekening bieden wij ook 3 etsen (in 1 kavel) van Walter Barten ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).
Informatie over de kunstenaar:
Walter Barten, geboren 15-02-1935 in Brasschaat (België) en overleden 20-08-2004 in Hortichuelas (Spanje), illustrator, schilder, aquarellist, tekenaar, pentekenaar, etser, collagist, tekenleraar, schrijver/kunstcriticus voor Elseviers Weekblad, De Groene Amsterdammer en Het Financieele Dagblad en cactuskweker.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs Amsterdam (de latere Gerrit Rietveld Academie).
Als kunstenaar debuteerde Walter Barten halverwege de jaren zestig met een tentoonstelling in de Amsterdamse galerie Mokum. Hij was een bijzondere verschijning: “In een grote zwarte cape met baardje en lange haren liep hij over straat liep terwijl kinderen hem voor “Jezus” uitmaakten”.
Hij exposeerde met enige regelmaat. Behalve in Nederland ook in zijn moederland België (Brussel en Oostende) en in Spanje (Almeria en Rodalquilar).
Met schrijven over kunst begon hij in Elseviers Weekblad. In 1969 volgde De Groene Amsterdammer, waarvan hij jarenlang medewerker zou blijven. Later ging hij werken voor Het Financieele Dagblad.
Zijn leven speelde zich af tussen Amsterdam en Las Negras in Spanje. Vanuit zijn huis in Amsterdam bereisde hij een groot deel van Europa om voor de krant over tentoonstellingen te berichten. Zijn huis in Zuid-Spanje was uitvals basis voor bezoeken aan Marokko.
Titel: “Ontwerp”.
Kunstenaar: Walter Barten.
Techniek: Tekening met Oost-Indische inkt op papier.
Jaartal: ca 1980.
Afmetingen: Blad, 56 x 76 cm.
Ingelijst: Nee.
Gesigneerd: Rechtsonder.
Herkomst: Uit de inboedel van een drukkerij.
Conditie: Het papier van de tekening heeft lichte vlekjes en in de rechterbenedenhoek ontbreekt een hoekje van het papier.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-De tekening kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-De tekening kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: 15,00 euro.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere schilderijen, aquarellen, tekeningen, etsen, zeefdrukken, litho’s, affiches en andere kunst.
Shipment | |
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Amsterdam, The Netherlands |
Shipment | Due to its size or fragility, it is not possible to send this item via regular mail |
Guarantee | |
Guarantee | By putting the item up for auction, I agree with the Terms of Guarantee as they are applicable at Kunstveiling regarding the accuracy of the description of the item |
The seller takes full responsibility for this item. Kunstveiling only provides the platform to facilitate this transaction, which has to be settled directly with the seller. More information.
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 17-4-2017 at 11:30 |
End time | 29-4-2017 at 21:30 |