5. Palet

Palet

Opgericht in 1947

Palet

In Zwolle bestond na de Tweede Wereldoorlog geen vereniging voor beeldende kunstenaars. Een gemengde groep van beroeps en amateur kunstenaars wilden daar verandering in brengen. Daarom werd de ‘Vereniging van beoefenaars van beeldende kunst Het Palet’ opgericht. Het doel van de oprichters was om hen die de beeldende kunst beoefenden met elkaar in contact te brengen en ook samen bezig te zijn op een vaste avond in de week. Ze wilden ook publiekelijke belangstelling wekken voor de beeldende kunsten door het organiseren van exposities, lezingen en excursies. Kenmerkend voor de leden van Palet is dat ze niet alleen individueel beeldend actief zijn, maar ook deelnemen in gezamenlijke activiteiten.

Cor Vrendenberg - Kon. Mil. Kap. kopen? Bied vanaf 45!
Cor Vrendenberg (1911-1994) Nederlands Kon. Mil. Kap.
TechniekAquarel
Afmetingen56 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Itske Schuurhuis - Bloemenpracht kopen? Bied vanaf 100!
Itske Schuurhuis (1923) Nederlands Bloemenpracht
Afmetingen80 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100