5. Abstract expressionisme

Abstract expressionisme

Opgericht in 1930 - opgeheven in 1950

Abstract expressionisme

Het abstract expressionisme is een verzamelnaam die wordt gebruikt om een groep kunstenaars aan te duiden die in Amerika actief waren gedurende de jaren '40 en '50 van de negentiende eeuw en een aantal vernieuwende ontwikkelingen die ze in de kunst brachten. Ook werden in de jaren '20 de werken van Vasily Kandinsky en de groep Der Blaue Reiter beschreven als abstract expressionistisch. Ze geloofden net als de expressionisten dat het ware onderwerp van de kunst de innerlijke emoties van de mens was. Dit probeerden ze tot uiting te laten komen door middel van kleur, gebaar, vorm en textuur. Het abstract expressionisme maakt gebruik van de methode van het automatisme, wat was ontleend uit het surrealisme. De kunstenaars van het abstract expressionisme geloofden dat het hun plicht was om een kunst te maken die het hoofd kon bieden aan een irrationele, absurde wereld. Binnen het abstract expressionisme was er sprake van een diversiteit aan stijlen. Er is dan ook een tweedeling te zien. Aan de ene kant de action painting, een schilderwijze die de handeling stelt boven het resultaat. Aan de andere kant was de post-painterly abstraction, die de nadruk legden op kleur en niet de actie van het schilderen. Echter, alle kunstenaars waren opgegroeid tijdens de Depressie en de Tweede Wereldoorlog. Dit had dan ook invloed op hun werk.

Robert Motherwell - Driekleur - 1973 - Originele lithografie gesigneerd kopen? Bied vanaf 80!
Robert Motherwell (1915-1991) Amerikaans Driekleur - 1973 - Originele lithografie gesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 31.2 x 24.2 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 80
Pol Mara - olieverf op doek: dessins dans l'esprit - 1977 kopen? Bied vanaf 1000!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch olieverf op doek: dessins dans l'esprit - 1977
Afmetingen 86 x 105 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen
Hans Hartung - "Farandole" 1971 - Lithographie - (86 x 60 cm) kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans "Farandole" 1971 - Lithografie - (86 x 60 cm)
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 86 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Hans Hartung - Pastel P. 1960-76 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961 kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Pastel P. 1960-76 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961
Techniek Litho
Afmetingen 35.5 x 27 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Hans Hartung - Pastel P.-1958-91 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961 kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Pastel P.-1958-91 - Offsetlithografie gesigneerd - 1961
Techniek Litho
Afmetingen 27.2 x 34.8 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Hans Hartung - Pastel P. 1950-3 - Offset lithography signed - 1961 kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Pastel P. 1950-3 - Offset lithography signed - 1961
Techniek Litho
Afmetingen 23.3 x 35.5 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Hans Hartung - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 450!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Abstracte compositie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 68 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Direct kopen
Mark Tobey - Compositie abstract - 1959 - Lithografie met sjabloon gesigneerd kopen? Bied vanaf 70!
Mark Tobey (1890-1976) Amerikaans Compositie abstract - 1959 - Lithografie met sjabloon gesigneerd
Techniek Sjabloondruk
Afmetingen 31.5 x 24.5 cm (h x b)
€ 70
Direct kopen
Hans Hartung - Pastel P. 1947-20 - Offset lithography signed - 1961 kopen? Bied vanaf 100!
Hans Hartung (1904-1989) Duits Frans Pastel P. 1947-20 - Offset lithography signed - 1961
Techniek Litho
Afmetingen 26.4 x 35.5 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Pol Mara - Gesigneerde lithografie - Oplage EA kopen? Bied vanaf 50!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Gesigneerde lithografie - Oplage EA
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Alexandre Fassianos - unbekannt kopen? Bied vanaf 940!
Alexandre Fassianos (1935) Grieks onbekend
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 52.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 940
Direct kopen
Alexandre Fassianos - Le rêve du couple kopen? Bied vanaf 640!
Alexandre Fassianos (1935) Grieks De droom van het stel
Techniek Litho
Afmetingen 68 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 640
Direct kopen
Alexandre Fassianos - Le rêve du couple kopen? Bied vanaf 370!
Techniek Litho
Afmetingen 68 x 51 cm (h x b)
€ 370
Direct kopen
Pol Mara - Partageons la fraicheur, olieverf op doek (mooi ingelijst, groot!) kopen? Bied vanaf 1000!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Partageons la fraicheur, olieverf op doek (mooi ingelijst, groot!)
Afmetingen 116 x 116 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen
Sam Francis - POEMES DANS LE CIEL 1986 kopen? Bied vanaf 200!
Sam Francis (1923-1994) Amerikaans MICHEL WALDBERG METAFYSIEK DU VIDE
Techniek Litho
Afmetingen 84 x 56 cm (h x b)
€ 200
Direct kopen
Sam Francis - 1 hardcover 1991 & 1 softcover 2021 kopen? Bied vanaf 50!
Sam Francis (1923-1994) Amerikaans 1 hardcover 1991 & 1 softcover 2021
Techniek Hardcover
Afmetingen 29 x 26 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Pol Mara - gesigneerde lithografie kopen? Bied vanaf 80!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch gesigneerde lithografie
Techniek Litho
Afmetingen 37 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen