5. Abstract expressionisme

Abstract expressionisme

Opgericht in 1930 - opgeheven in 1950

Abstract expressionisme

Het abstract expressionisme is een verzamelnaam die wordt gebruikt om een groep kunstenaars aan te duiden die in Amerika actief waren gedurende de jaren '40 en '50 van de negentiende eeuw en een aantal vernieuwende ontwikkelingen die ze in de kunst brachten. Ook werden in de jaren '20 de werken van Vasily Kandinsky en de groep Der Blaue Reiter beschreven als abstract expressionistisch. Ze geloofden net als de expressionisten dat het ware onderwerp van de kunst de innerlijke emoties van de mens was. Dit probeerden ze tot uiting te laten komen door middel van kleur, gebaar, vorm en textuur. Het abstract expressionisme maakt gebruik van de methode van het automatisme, wat was ontleend uit het surrealisme. De kunstenaars van het abstract expressionisme geloofden dat het hun plicht was om een kunst te maken die het hoofd kon bieden aan een irrationele, absurde wereld. Binnen het abstract expressionisme was er sprake van een diversiteit aan stijlen. Er is dan ook een tweedeling te zien. Aan de ene kant de action painting, een schilderwijze die de handeling stelt boven het resultaat. Aan de andere kant was de post-painterly abstraction, die de nadruk legden op kleur en niet de actie van het schilderen. Echter, alle kunstenaars waren opgegroeid tijdens de Depressie en de Tweede Wereldoorlog. Dit had dan ook invloed op hun werk.

Er worden 6 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Pol Mara - De gevangen dame kopen? Bied vanaf 250!
Pol Mara - De gevangen dame

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMichaelbs

Afmetingen95 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Sam Francis - Zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 1725!
Sam Francis - Zonder titel maar met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1993
TechniekLitho
Afmetingen120 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pol Mara - Verzameling van 7 vintage persfoto's kopen? Bied vanaf 35!
Pol Mara - Verzameling van 7 vintage persfoto's

Fotografie

Geplaatst doorcollectioneur

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Bram Bogart - Moderne Compositie kopen? Bied vanaf 650!
Bram Bogart - Moderne Compositie

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorvillaz

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen77 cm x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Hartung - Grote litho kopen? Bied vanaf 550!
Hans Hartung - Grote litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekLitho
Afmetingen101 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965 kopen? Bied vanaf 50!
Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1965
Afmetingen67 cm x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst