5. Aesthetisch Genootschap

Aesthetisch Genootschap

Opgericht in 1877 - opgeheven in 1902

Aesthetisch Genootschap

Het Aesthetisch Genootschap had als doel om 'werkzaam te zijn in het belang der kunst, ter opwekking van kunstzin en ter bevordering van kunstsmaak in het algemeen'. Het Genootschap was vooral bekend vanwege de tableaux vivants die ze organiseerden. Deze levende beelden werden als vrijwel uniek beschouwd in Europa en tot grote perfectie opgevoerd. Uiteindelijk nam het ledenaantal af. Nieuwe ontwikkelingen in de kunst kwamen niet goed tot hun recht en het arrangeren van de tableaux was kostbaar, wat leidde tot besparingen.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee kopen? Bied vanaf 300!
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee

Prenten voor 1900

Geplaatst doorRobert100

Eindtijd 31-05-2022 om 20:27

Jaartal1879
TechniekEts
Afmetingen92 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Willem Mesdag - 5 boeken -> gratis verzonden NL kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag - 5 boeken -> gratis verzonden NL

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Eindtijd 15-09-2022 om 20:45

Jaartal1981
TechniekHardcover
Afmetingen30 cm x 22 cm (h x b)