5. Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae

Opgericht in 1881 - opgeheven in 1904

Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae moet niet verward worden met het de kunstenaarsvereniging Arti et Amcitiae, beiden gevestigd in Amsterdam. Het kunstgezelschap Arte et Amicitiae hield een vriendenboekje bij gedurende de jaren 1881 tot 1904, genaamd Kunst-Krans. Arte et Amicitia is opgericht in het laatste kwart van de achttiende eeuw, en heeft gedurende de hele negentiende eeuw bestaan. Arte et Amicitia bestond uit een besloten groep van kunstkenners, kunstverzamelaars en schilders. Hun doel was de bevordering van de schone kunsten (en de vriendschap). In 1883 ontstond vanuit Arte et Amicitia de Vereniging Rembrandt vanwege zorgen over de verkoop van de collectie van Jacob de Vos Jaczn, waardoor belangrijke kunstwerken naar het buitenland dreigden te verdwijnen.

Johannes Bosboom - Geen titel. kopen? Bied vanaf 250!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Geen titel.
TechniekAquarel
Afmetingen44 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jacob Kuijper - Litho: De zandhoek - 1985 kopen? Bied vanaf 49!
Jacob Kuijper (1919-2007) Nederlands Litho: De zandhoek - 1985
TechniekLitho
Afmetingen50.5 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49