5. Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae

Opgericht in 1881 - opgeheven in 1904

Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae moet niet verward worden met het de kunstenaarsvereniging Arti et Amcitiae, beiden gevestigd in Amsterdam. Het kunstgezelschap Arte et Amicitiae hield een vriendenboekje bij gedurende de jaren 1881 tot 1904, genaamd Kunst-Krans. Arte et Amicitia is opgericht in het laatste kwart van de achttiende eeuw, en heeft gedurende de hele negentiende eeuw bestaan. Arte et Amicitia bestond uit een besloten groep van kunstkenners, kunstverzamelaars en schilders. Hun doel was de bevordering van de schone kunsten (en de vriendschap). In 1883 ontstond vanuit Arte et Amicitia de Vereniging Rembrandt vanwege zorgen over de verkoop van de collectie van Jacob de Vos Jaczn, waardoor belangrijke kunstwerken naar het buitenland dreigden te verdwijnen.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Pieter de Josselin de Jong - Portret Jacob Maris kopen? Bied vanaf 100!
Pieter de Josselin de Jong - Portret Jacob MarisGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorciscus_9com

TechniekDroge Naald
Afmetingen20 cm x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jacob Kuijper - Landelijke scene - aquarel kopen? Bied vanaf 100!
Jacob Kuijper - Landelijke scene - aquarelTekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

TechniekAquarel
Afmetingen38 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jacob Kuijper - interieur kopen? Bied vanaf 35!
Jacob Kuijper - interieurGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordaafse

TechniekLitho
Afmetingen39.5 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Marie-Jose Robben - Overveen 2 kopen? Bied vanaf 75!
Marie-Jose Robben - Overveen 2Schilderij

Geplaatst doorHans1958

Jaartal1993
TechniekGouache
Afmetingen65.5 cm x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst