5. Caravaggisten

Caravaggisten

Opgericht in 1620

Carravagisten

Het carravagisme is een kunststroming uit de 17e eeuw. De kunstenaars binnen deze stroming zijn geïnspireerd door het werk van de Italiaanse meester-schilder Caravaggio. Hij werd vooral bekend vanwege de manier hoe hij met licht werkte en vanwege zijn weergave van alledaagse mensen als heiligen. Hij bereikte theatrale effecten door de taferelen met een lichtbron ‘van binnenuit’ te verlichten. Binnen Nederland waren de Utrechtse caravaggisten een aparte groep. Deze groep rees af naar Italië, en lieten zich inspireren door het werk van de Italiaan. Eenmaal terug in Utrecht inspireerden de caravaggisten ook andere Nederlandse kunstenaars, waaronder Rembrandt.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Rembrandt van Rijn - Pancake woman - ets kopen? Bied vanaf 700!
Rembrandt van Rijn - Pancake woman - ets

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorGrafics

Eindtijd26-01-2022 om 22:59

Jaartal1635
TechniekEts
Afmetingen10.8 cm x 7.9 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst