5. Caravaggisten

Caravaggisten

Opgericht in 1620

Carravagisten

Het carravagisme is een kunststroming uit de 17e eeuw. De kunstenaars binnen deze stroming zijn geïnspireerd door het werk van de Italiaanse meester-schilder Caravaggio. Hij werd vooral bekend vanwege de manier hoe hij met licht werkte en vanwege zijn weergave van alledaagse mensen als heiligen. Hij bereikte theatrale effecten door de taferelen met een lichtbron ‘van binnenuit’ te verlichten. Binnen Nederland waren de Utrechtse caravaggisten een aparte groep. Deze groep rees af naar Italië, en lieten zich inspireren door het werk van de Italiaan. Eenmaal terug in Utrecht inspireerden de caravaggisten ook andere Nederlandse kunstenaars, waaronder Rembrandt.

Rembrandt van Rijn - Jan Cornelis Sylvius (third state of three (3/3)) kopen? Bied vanaf 1350!
Rembrandt van Rijn (1606-1669) Nederlands Jan Cornelis Sylvius (third state of three (3/3))
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen16.9 x 14.2 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 1.350
Rembrandt van Rijn - Rembrandt van Rijn - (naar) - 8 gravures door verschillende graveurs kopen? Bied vanaf 50!
Rembrandt van Rijn (1606-1669) Nederlands Rembrandt van Rijn - (naar) - 8 gravures door verschillende graveurs
TechniekGravure
Afmetingen71 x 52 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50