5. Droog

Droog

Opgericht in 1993

Droog

Droog is een designstichting, bekend designlabel en één van de bekendste namen binnen Dutch Design. In 1993 werd Droog opgericht door Renny Ramakers en Gijs Bakker. Een groep jonge hedendaagse Nederlandse ontwerpers werd gepresenteerd op de Salone del Mobile in Milaan. Vervolgens werd Droog Design opgericht. In 2004 openden het hoofdkantoor en de winkel en galerij in Amsterdam. Sinds 2012 draagt het pand waar Droog tegenwoordig is gevestigd de naam Hôtel Droog, met daarin kantoorruimte, designruimte, winkel, café en een hotelkamer (One and Only Bedroom). Ook worden er tentoonstellingen georganiseerd.

Bij Droog is het uitdragen van een concept belangrijker dan het ontwerpen van een esthetisch object. De ontwerpen zoeken vaak naar de essentie van een onderwerp en bevatten humoristische elementen. De objecten geven commentaar op de wereld of vertellen een verhaal. Daardoor wordt vaak de grens tussen toegepaste en beeldende kunst doorbroken. Droog laat zien dat sober design niet saai hoeft te zijn. De ontwerpers die werken bij Droog hanteren geen vaste stijl, maar werken vanuit dezelfde intentie.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Hella Jongerius - Wandkleed Pelle het Konijn Ikea PS 2009 kopen? Bied vanaf 140!
Hella Jongerius - Wandkleed Pelle het Konijn Ikea PS 2009

Design

Geplaatst doorOpera

Jaartal2009
Afmetingen93 cm x 70 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Hella Jongerius - Wandkleed Mikkel de Vos Ikea PS 2009 kopen? Bied vanaf 140!
Hella Jongerius - Wandkleed Mikkel de Vos Ikea PS 2009

Design

Geplaatst doorOpera

Jaartal2009
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets

Beeld / Object

Geplaatst doors1990m

Jaartal2022
TechniekOverig
Afmetingen8 cm x 13 cm x 1.5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd