5. Droog

Droog

Opgericht in 1993

Droog

Droog is een designstichting, bekend designlabel en één van de bekendste namen binnen Dutch Design. In 1993 werd Droog opgericht door Renny Ramakers en Gijs Bakker. Een groep jonge hedendaagse Nederlandse ontwerpers werd gepresenteerd op de Salone del Mobile in Milaan. Vervolgens werd Droog Design opgericht. In 2004 openden het hoofdkantoor en de winkel en galerij in Amsterdam. Sinds 2012 draagt het pand waar Droog tegenwoordig is gevestigd de naam Hôtel Droog, met daarin kantoorruimte, designruimte, winkel, café en een hotelkamer (One and Only Bedroom). Ook worden er tentoonstellingen georganiseerd.

Bij Droog is het uitdragen van een concept belangrijker dan het ontwerpen van een esthetisch object. De ontwerpen zoeken vaak naar de essentie van een onderwerp en bevatten humoristische elementen. De objecten geven commentaar op de wereld of vertellen een verhaal. Daardoor wordt vaak de grens tussen toegepaste en beeldende kunst doorbroken. Droog laat zien dat sober design niet saai hoeft te zijn. De ontwerpers die werken bij Droog hanteren geen vaste stijl, maar werken vanuit dezelfde intentie.

Marcel Wanders - Drie fietsen + verpakking kopen? Bied vanaf 95!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Drie fietsen + verpakking
Afmetingen8 x 13.5 cm (h x b)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 95
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023 kopen? Bied vanaf 111!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - edities 2020-2023
Afmetingen8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 111
Gijs Bakker - vouwstoel model VF2 kopen? Bied vanaf 150!
Gijs Bakker (1942) Nederlands vouwstoel model VF2
Afmetingen78 x 66 x 70 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 150
Marcel Wanders - Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in wit in mooie doos met certificaat
Afmetingen12 x 13.5 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149
Marcel Wanders - Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht kopen? Bied vanaf 149!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Sitting Mickey in glanzend rood / uitverkocht
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 149