5. Fotografen Kunstkring

Fotografen Kunstkring

Opgericht in 1902 - opgeheven in 1969

Nederlandsche Fotografen Kunstkring

De Nederlandse Fotografen Kunstkring was een vereniging voor vakfotografen. Hun doelstelling was het bevorderen van artistieke fotografie en stimuleren van de onderlinge samenwerking tussen Nederlandse fotografen. De oprichters waren vakfotografen, die zich bedreigd voelden door goedkope fotoateliers en amateurfotografen. Na de Eerste Wereldoorlog ontstond, vanwege onvrede bij enkele NFK-leden, de afsplitsing de Nederlandsche Fotografen Patroons Vereeniging (NFPV). Na de Tweede Wereldoorlog werden ook amateurs toegelaten, maar dat aantal is altijd beperkt gebleven. Binnen de NFK was ruimte voor verschillende soorten fotografie en persoonlijke stijlen. Door de afname van het aantal leden ging de NFK in 1969 op in de Nederlandse vakfotografenvereniging NFPV tot de Beroepsfotografen Nederland, onder de naam ‘Creatieve Werkgroep NFK’.

Wouter van Heusden - VLIEGENDE VORMEN kopen? Bied vanaf 35!
Wouter van Heusden (1935) Nederlands VLIEGENDE VORMEN
TechniekEts
Afmetingen41.5 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Steef Zoetmulder - zonder titel kopen? Bied vanaf 150!
Steef Zoetmulder (1911-2004) Nederlands zonder titel
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Cor van Weele - Portretfoto Dirigent Eduard van Beinum kopen? Bied vanaf 40!
Cor van Weele (1918-1989) Nederlands Portretfoto Dirigent Eduard van Beinum
Afmetingen24 x 18 cm (h x b)
€ 40