5. Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme, ook wel hyperrealisme of superrealisme, was een stroming in de jaren '60 en '70 van de twintigste eeuw binnen de schilderkunst en beeldhouwkunst. Het is een figuratieve stijl waarin de werkelijkheid zo realistisch en neutraal mogelijk wordt weergegeven. De kunstenaars van het fotorealisme werkten op uiteenlopende manieren en legden verschillende onderwerpen vast. De werken werden nieuw en eigentijds doordat het de aandacht vestigde op de mediabeelden die onze waarneming van de werkelijkheid beïnvloedt. De schilderijen binnen het fotorealisme zijn meestal van een afbeelding nagemaakt, dus het is ook geen directe weergave van de realiteit. Dit bedrog, samen met de grote mate van detail, geeft de werken een onrealistisch, of surrealistisch, karakter.

Er worden 13 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Tjalf Sparnaay - De kus kopen? Bied vanaf 345!
Tjalf Sparnaay - De kus

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
TechniekOffset
Afmetingen65 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Tjalf Sparnaay - Stainless (groot) kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay - Stainless (groot)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
TechniekOffset
Afmetingen64 cm x 93 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerhard Richter - Gesigneerde druk van olieverfschilderij - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 1!
Gerhard Richter - Gesigneerde druk van olieverfschilderij - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
TechniekOffset
Afmetingen87.5 cm x 107.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Pol Mara - MAN KIJKT NAAR DE UITVERGROTE VROUW kopen? Bied vanaf 160!
Pol Mara - MAN KIJKT NAAR DE UITVERGROTE VROUW

Geplaatst doorGebocom

TechniekLitho
Afmetingen74 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Roger Wittevrongel - “Detail lithopers” kopen? Bied vanaf 215!
Roger Wittevrongel - “Detail lithopers”

Geplaatst doorBeemer

TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Peter Klasen - Zeefdruk uit 1997 kopen? Bied vanaf 350!
Peter Klasen - Zeefdruk uit 1997

Geplaatst doorjsteenhuis

Jaartal1997
Afmetingen80 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Tjalf Sparnaay - De Kus kopen? Bied vanaf 325!
Tjalf Sparnaay - De Kus

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Tjalf Sparnaay - Klokhuis kopen? Bied vanaf 345!
Tjalf Sparnaay - Klokhuis

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
TechniekOffset
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pol Mara - De gevangen dame kopen? Bied vanaf 250!
Pol Mara - De gevangen dame

Geplaatst doorMichaelbs

Afmetingen95 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002 kopen? Bied vanaf 199!
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Abstracte compositie - 2002

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1992
TechniekGouache
Afmetingen105 cm x 84.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pol Mara - Verzameling van 7 vintage persfoto's kopen? Bied vanaf 35!
Pol Mara - Verzameling van 7 vintage persfoto's

Fotografie

Geplaatst doorcollectioneur

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Tjalf Sparnaay - Ontbijtje/Finshed Breakfast (groot) kopen? Bied vanaf 395!
Tjalf Sparnaay - Ontbijtje/Finshed Breakfast (groot)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1999
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Pinokkio figuur - 2002 kopen? Bied vanaf 199!
Jurjen de Haan - ingelijste gouache: Pinokkio figuur - 2002

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1992
TechniekGouache
Afmetingen34 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst