5. Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme, ook wel hyperrealisme of superrealisme, was een stroming in de jaren '60 en '70 van de twintigste eeuw binnen de schilderkunst en beeldhouwkunst. Het is een figuratieve stijl waarin de werkelijkheid zo realistisch en neutraal mogelijk wordt weergegeven. De kunstenaars van het fotorealisme werkten op uiteenlopende manieren en legden verschillende onderwerpen vast. De werken werden nieuw en eigentijds doordat het de aandacht vestigde op de mediabeelden die onze waarneming van de werkelijkheid beïnvloedt. De schilderijen binnen het fotorealisme zijn meestal van een afbeelding nagemaakt, dus het is ook geen directe weergave van de realiteit. Dit bedrog, samen met de grote mate van detail, geeft de werken een onrealistisch, of surrealistisch, karakter.

Jurjen de Haan - Verfgespuis - Olieverf op doek -2002 - zeer groot - 50 x 200 cm kopen? Bied vanaf 695!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Verfgespuis - Olieverf op doek -2002 - zeer groot - 50 x 200 cm
Afmetingen 54 x 204 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 695
Jurjen de Haan - Litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Litho, Abstract werk
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 40
1 bieding
Gerhard Richter - Atelier Gerhard Richter kopen? Bied vanaf 20!
Gerhard Richter (1932) Duits Atelier Gerhard Richter
Techniek Softcover
Afmetingen 24 x 16 cm (h x b)
€ 20
Gerhard Richter - Documenta erwerbungen Neue Galerie 2002 (beeld: 'Oldenburg' 1982) kopen? Bied vanaf 250!
Gerhard Richter (1932) Duits Documenta erwerbungen Neue Galerie 2002 (beeld: 'Oldenburg' 1982)
Techniek Offset
Afmetingen 85 x 60 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Jurjen de Haan - Schilderij Zomergroet kopen? Bied vanaf 100!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Schilderij Zomergroet
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 29 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Jurjen de Haan - Astic kopen? Bied vanaf 200!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Astic
Techniek Acryl
Afmetingen 41.5 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Roger Wittevrongel - ongekend kopen? Bied vanaf 345!
Roger Wittevrongel (1933) Belgisch ongekend
Techniek Litho
Afmetingen 69 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 345
Direct kopen
Pol Mara - Gesigneerde lithografie - Oplage EA kopen? Bied vanaf 50!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Gesigneerde lithografie - Oplage EA
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Jurjen de Haan - Aquarel - 2000 - ingelijst. kopen? Bied vanaf 100!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands Aquarel - 2000 - ingelijst.
Techniek Aquarel
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 29 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 345
Direct kopen
Jurjen de Haan - naam schilderij: "huisdier" kopen? Bied vanaf 250!
Jurjen de Haan (1936-2018) Nederlands naam schilderij: "huisdier"
Afmetingen 55 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Gerhard Richter - Merlin. kopen? Bied vanaf 160!
Gerhard Richter (1932) Duits Merlin.
Techniek Offset
Afmetingen 117 x 117 cm (h x b)
€ 160
Direct kopen
Gerhard Richter - D. G. kopen? Bied vanaf 160!
Gerhard Richter (1932) Duits D.G.
Techniek Offset
€ 160
Direct kopen
Roger Wittevrongel - een vod kopen? Bied vanaf 125!
Roger Wittevrongel (1933) Belgisch een vod
Techniek Litho
Afmetingen 63.5 x 83.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Direct kopen
Pol Mara - Partageons la fraicheur, olieverf op doek (mooi ingelijst, groot!) kopen? Bied vanaf 1000!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Partageons la fraicheur, olieverf op doek (mooi ingelijst, groot!)
Afmetingen 116 x 116 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen
Tjalf Sparnaay - Stainless (groot) kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Stainless (groot)
Techniek Offset
Afmetingen 72 x 102 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Tjalf Sparnaay - Ontbijtje (groot) kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Ontbijtje (groot)
Techniek Offset
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Malcolm Morley - Ingelijste zeefdruk , Marine Sergeant at Valley Forge - Lijst, 82 x 63 cm. kopen? Bied vanaf 150!
Malcolm Morley (1931-2018) Amerikaans Engels Ingelijste zeefdruk , Marine Sergeant at Valley Forge - Lijst, 82 x 63 cm.
Afmetingen 82 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Direct kopen
Pol Mara - gesigneerde lithografie kopen? Bied vanaf 80!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch gesigneerde lithografie
Techniek Litho
Afmetingen 37 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Marcel Maeyer - Kermispaarden kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Maeyer (1920) Belgisch Kermispaarden
Afmetingen 55 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen