5. Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme

Fotorealisme, ook wel hyperrealisme of superrealisme, was een stroming in de jaren '60 en '70 van de twintigste eeuw binnen de schilderkunst en beeldhouwkunst. Het is een figuratieve stijl waarin de werkelijkheid zo realistisch en neutraal mogelijk wordt weergegeven. De kunstenaars van het fotorealisme werkten op uiteenlopende manieren en legden verschillende onderwerpen vast. De werken werden nieuw en eigentijds doordat het de aandacht vestigde op de mediabeelden die onze waarneming van de werkelijkheid beïnvloedt. De schilderijen binnen het fotorealisme zijn meestal van een afbeelding nagemaakt, dus het is ook geen directe weergave van de realiteit. Dit bedrog, samen met de grote mate van detail, geeft de werken een onrealistisch, of surrealistisch, karakter.

Gerhard Richter - Merlin kopen? Bied vanaf 120!
Gerhard Richter (1932) Duits Merlin
TechniekOffset
Afmetingen117 x 117 cm (h x b)
€ 120
Gerhard Richter - D. G. Plakate kopen? Bied vanaf 120!
Gerhard Richter (1932) Duits D. G. Plakate
TechniekOffset
€ 120
Gerhard Richter - Seestück (Gegenlicht) - Ausstellung Plakate kopen? Bied vanaf 70!
Gerhard Richter (1932) Duits Seestück (Gegenlicht) - Ausstellung Plakate
TechniekOffset
Afmetingen70 x 70 cm (h x b)
€ 70
Roger Wittevrongel - Atelierwand met 4 schilderijen kopen? Bied vanaf 240!
Roger Wittevrongel (1933) Belgisch Atelierwand met 4 schilderijen
TechniekAquarel
Afmetingen48.5 x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 240
Tjalf Sparnaay - Casino wit kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Casino wit
TechniekOffset
Afmetingen72 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 425
Tjalf Sparnaay - De Kus kopen? Bied vanaf 300!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands De Kus
TechniekGiclée
Afmetingen65 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Tjalf Sparnaay - Stainless (groot) kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Stainless (groot)
TechniekOffset
Afmetingen64 x 93 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 425
Pol Mara - For a day dream kopen? Bied vanaf 900!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch For a day dream
TechniekAquarel
Afmetingen125 x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Tjalf Sparnaay - poesha kopen? Bied vanaf 9170!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands poesha
Afmetingen155 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.170
Willem Dolphijn - Oostkerke kopen? Bied vanaf 50!
Willem Dolphijn (1935) Belgisch Oostkerke
TechniekEts
Afmetingen49 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Tjalf Sparnaay - Ontbijtje (groot) kopen? Bied vanaf 425!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Ontbijtje (groot)
TechniekOffset
Afmetingen64 x 93 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 425
Pol Mara - Gesigneerde kleurenlitho / EA kopen? Bied vanaf 65!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Gesigneerde kleurenlitho / EA
TechniekLitho
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Tjalf Sparnaay - Ei / Egg kopen? Bied vanaf 365!
Tjalf Sparnaay (1954) Nederlands Ei / Egg
TechniekOffset
Afmetingen65 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 365