5. Geometrische abstractie

Geometrische abstractie

Geometrische abstractie

Aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog hielden een groeiend aantal Nederlandse kunstenaars zich bezig met abstractie in meer of mindere mate. Dit ontwikkelde zich tot de stroming De Stijl in 1917. Geometrische Abstractie is een abstracte kunstvorm die gebruik maakt van geometrische, meetkundige vormen, zoals rechthoeken, vierkanten, cirkels en driehoeken. Deze vernieuwende kunst leidde tot doeken en composities met samengestelde geometrische vormen. Na de Tweede Wereldoorlog ontstond een nieuwe generatie Geometrische Abstracten. Zij vormden een tegenbeeld tegenover de vrijheid die de lyrische abstracten zich veroorloofden. Geometrische Abstractie heeft een sterke invloed gehad op architecten en designers.

Guy Vandenbranden - Exodus - Zeefdruk - Gesigneerd - 52x52 cm - 1970 kopen? Bied vanaf 325!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Exodus - Zeefdruk - Gesigneerd - 52x52 cm - 1970
Afmetingen 52 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 325
Guy Vandenbranden - Zeefdruk - Gesigneerd - 40x30 cm - 1973 kopen? Bied vanaf 290!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Zeefdruk - Gesigneerd - 40x30 cm - 1973
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 290
Guy Vandenbranden - Zeefdruk - Gesigneerd - 60x50 cm kopen? Bied vanaf 185!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Zeefdruk - Gesigneerd - 60x50 cm
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 185
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Untitled 1984 kopen? Bied vanaf 2000!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Untitled 1984
Techniek Gouache
Afmetingen 81 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.000
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Compositie (1992) - Gouache kopen? Bied vanaf 2500!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Compositie (1992) - Gouache
Techniek Gouache
Afmetingen 102 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.500
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Kathedraal 5 kopen? Bied vanaf 500!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Kathedraal 5
Techniek Gouache
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 500
Direct kopen
Guy Vandenbranden - lettre de cachet kopen? Bied vanaf 575!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch lettre de cachet
Afmetingen 32 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Kathedraal 4 kopen? Bied vanaf 575!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Kathedraal 4
Techniek Gouache
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Guy Vandenbranden - geometrie kopen? Bied vanaf 175!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch geometrie
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen