5. Gulden Vorm

Gulden Vorm

Opgericht in 1963 - opgeheven in 1972

Stichting Gulden Vorm

Stichting Gulden Vorm ontstond uit de behoefte om het Nederlandse product te verbeteren. Sinds 1917 wordt er twee maal per jaar in Utrecht een beurs georganiseerd waar oude en nieuwe producten worden gepresenteerd. Om verantwoorde en vernieuwende producten extra aandacht te geven, wordt de Stichting Gulden Vorm in het leven geroepen als een keurmerk. Deze stichting hield zich voornamelijk bezig met de vormgeving van de producten. Dit betrof producten van glas, kristal, aardewerk, porselein en couvert-artikelen. Certifacten worden gegeven op basis van prijs, functie en schoonheid van het betreffende product. Uiteindelijk wordt de Gulden Vorm opgeheven vanwege twijfels over de objectiviteit van de stichting en men wil zich niet meer de les laten voorschrijven over vormgeving. De Stichting Gulden Vorm sterft een stille dood.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Andries Dirk Copier - Gegraveerd herdenkingsglas 40-jarig regeringsjubileum Koningin Wilhelmina 1938 kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier - Gegraveerd herdenkingsglas 40-jarig regeringsjubileum Koningin Wilhelmina 1938Glas / Keramiek

Geplaatst doorMorrisArt

Eindtijd 06-12-2022 om 21:34

Jaartal1938
Afmetingen11.5 cm x 9 cm x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt

Andries Dirk Copier - Schalen Neerlandica Glasfabriek Leerdam kopen? Bied vanaf 50!
Andries Dirk Copier - Schalen Neerlandica Glasfabriek LeerdamGlas / Keramiek

Geplaatst doorKkw

Eindtijd 08-11-2022 om 21:55

Afmetingen2 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt