5. Impressionisme

Impressionisme

Opgericht in 1863

Impressionisme

Het impressionisme is een kunststroming die begonnen is in Frankrijk in de tweede helft van de negentiende eeuw en wordt vaak gezien als het begin van de moderne schilderkunst. Het impressionisme ontstond als afzetting tegen de gevestigde kunstwereld en zijn monopolie op wat kon worden geëxposeerd. Tegen het einde van de negentiende eeuw was het heersende idee nog steeds dat het onderwerp van kunst edel of leerzaam moest zijn en dat de waarde van een kunstwerk kon worden beoordeeld op basis van de beschrijvende gelijkenis van het werk met natuurlijke objecten. De impressionisten wilden de werkelijkheid weergeven zoals ze die op dat moment waarnamen. Dit hield in dat er snel gewerkt moest worden en werd er ook niet meer uitsluitend vanuit het atelier gewerkt. Er lag vooral een nadruk op licht. Ze gebruikten een nieuwe schildertechniek, namelijk losse, korte verstreken. Op deze manier legden ze hun impressies vast. Daarnaast waren de onderwerpen binnen het impressionisme ook afwijkend van de voorgaande stijlen. Allegorische en historische onderwerpen werden vermeden. In het begin van de impressionistische periode tussen 1870 en 1880, werden voornamelijk landschappen geschilderd en de effecten van het licht op deze landschappen. Daarna kwam er echter een groeiende interesse voor het menselijke figuur. Het alledaagse leven werd vastgelegd. Vooral de vrije tijd van de nieuwe middenklasse die was ontstaan door de industrialisatie werd vastgelegd. In Nederland had de stroming invloed op bijvoorbeeld de Haagse School en de Amsterdamse School.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Anthonie Pieter Schotel - Uitvarende volendammer botter 102 kopen? Bied vanaf 1600!
Anthonie Pieter Schotel - Uitvarende volendammer botter 102

Geplaatst doorFreddyB

Afmetingen68 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Paul Gauguin - Catalogus raisonné van het geschilderde werk (1873-1888) kopen? Bied vanaf 120!
Paul Gauguin - Catalogus raisonné van het geschilderde werk (1873-1888)

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorArtBooksDesign

Jaartal2001
TechniekVaria
Afmetingen32 cm x 27 cm (h x b)
Piet van der Hem - Hij houd van me hij houdt niet van kopen? Bied vanaf 275!
Piet van der Hem - Hij houd van me hij houdt niet van

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Piet de Regt - Winter kopen? Bied vanaf 350!
Piet de Regt - Winter

Geplaatst doorGregor1978

Afmetingen59 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst