5. Impressionisme

Impressionisme

Opgericht in 1863

Impressionisme

Het impressionisme is een kunststroming die begonnen is in Frankrijk in de tweede helft van de negentiende eeuw en wordt vaak gezien als het begin van de moderne schilderkunst. Het impressionisme ontstond als afzetting tegen de gevestigde kunstwereld en zijn monopolie op wat kon worden geëxposeerd. Tegen het einde van de negentiende eeuw was het heersende idee nog steeds dat het onderwerp van kunst edel of leerzaam moest zijn en dat de waarde van een kunstwerk kon worden beoordeeld op basis van de beschrijvende gelijkenis van het werk met natuurlijke objecten. De impressionisten wilden de werkelijkheid weergeven zoals ze die op dat moment waarnamen. Dit hield in dat er snel gewerkt moest worden en werd er ook niet meer uitsluitend vanuit het atelier gewerkt. Er lag vooral een nadruk op licht. Ze gebruikten een nieuwe schildertechniek, namelijk losse, korte verstreken. Op deze manier legden ze hun impressies vast. Daarnaast waren de onderwerpen binnen het impressionisme ook afwijkend van de voorgaande stijlen. Allegorische en historische onderwerpen werden vermeden. In het begin van de impressionistische periode tussen 1870 en 1880, werden voornamelijk landschappen geschilderd en de effecten van het licht op deze landschappen. Daarna kwam er echter een groeiende interesse voor het menselijke figuur. Het alledaagse leven werd vastgelegd. Vooral de vrije tijd van de nieuwe middenklasse die was ontstaan door de industrialisatie werd vastgelegd. In Nederland had de stroming invloed op bijvoorbeeld de Haagse School en de Amsterdamse School.

Emanuel Samson van Beever - Boereninterieur, vrouw bij haard kopen? Bied vanaf 45!
Emanuel Samson van Beever (1876-1912) Nederlands Boereninterieur, vrouw bij haard
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 57 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Pierre Auguste Renoir - Paintings, Pastels and Drawings kopen? Bied vanaf 40!
Pierre Auguste Renoir (1841-1919) Frans Paintings, Pastels and Drawings
Techniek Hardcover
Afmetingen 31 x 23 cm (h x b)
€ 40
Claude Monet - Femme a l'ombrelle, tournee vers la droite kopen? Bied vanaf 30!
Claude Monet (1840-1926) Frans Femme a l'ombrelle, tournee vers la droite
Techniek Rotaprint
Afmetingen 24 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 30
Claude Monet - La Barque a giverny kopen? Bied vanaf 30!
Claude Monet (1840-1926) Frans La Barque a giverny
Techniek Rotaprint
Afmetingen 24 x 30 cm (h x b)
€ 30
Piet van der Hem - El Rey kopen? Bied vanaf 50!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands El Rey
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Georges Braque - LOT VAN 2 STUKS / ZW-W LITHO / 60x45cm kopen? Bied vanaf 45!
Georges Braque (1882-1963) Frans LOT VAN 2 STUKS / ZW-W LITHO / 60x45cm
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
€ 45
Edgar Degas - L 'ecoliere kopen? Bied vanaf 40!
Edgar Degas (1834-1917) Frans L 'ecoliere
Techniek Kunststof
Afmetingen 29 x 12 x 15.5 cm (h x b x d)
Gewicht 1500 g
€ 40
Georges Braque - Het Paar - Lettera Amorosa - Tentoonstellingsposter in beperkte oplage - 1963 kopen? Bied vanaf 195!
Georges Braque (1882-1963) Frans Het Paar - Lettera Amorosa - Tentoonstellingsposter in beperkte oplage - 1963
Techniek Litho
Afmetingen 62.5 x 40 cm (h x b)
€ 195
Direct kopen
Claude Monet - San Giorgio Maggiore kopen? Bied vanaf 35!
Claude Monet (1840-1926) Frans San Giorgio Maggiore
Techniek Offset
Afmetingen 60 x 80 cm (h x b)
€ 35
Direct kopen
Piet van der Hem - El Rey - Litho kopen? Bied vanaf 40!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands El Rey - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Fernand Leger - Fleur sur fond orange et jaune kopen? Bied vanaf 240!
Fernand Leger (1881-1955) Frans Bloem op oranje en gele achtergrond
Techniek Litho
Afmetingen 38.2 x 55.9 cm (h x b)
Gesigneerd In de plaat gesigneerd
€ 240
Direct kopen
Georges Braque - L'Oiseau sous l'étoile 1952 Exemplar "H.C." kopen? Bied vanaf 250!
Georges Braque (1882-1963) Frans De vogel onder de ster 1952 exemplaar "H.C."
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 27 cm (h x b)
€ 250
Direct kopen
Henri Riviere - Le Crepuscule nr8 uit Aspects de la Nature kopen? Bied vanaf 350!
Henri Riviere (1884-1951) Frans Le Crepuscule nr8 uit Aspects de la Nature
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 91 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Georges Braque - Liberté, l'envol kopen? Bied vanaf 80!
Georges Braque (1882-1963) Frans Liberté, l'envol
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 58 cm (h x b)
€ 80
Direct kopen
Piet van der Hem - Visser bij een ven - zeer groot werk kopen? Bied vanaf 950!
Piet van der Hem (1885-1961) Nederlands Visser bij een ven - zeer groot werk
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 74 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 950
Direct kopen