5. Japonisme

Japonisme

Opgericht in 1860 - opgeheven in 1900

Japonisme (circa 1860 – 1900)

Japonisme is de verzamelnaam voor de Europese fascinatie voor Japanse kunst en esthetiek in de tweede helft van de 19e eeuw. Het begrip ontstond na de heropening van Japan voor handel en cultuuruitwisseling rond 1854. Europese kunstenaars raakten geïnspireerd door Japanse houtsneden, keramiek, textiel en objecten die in Parijs en Londen werden geïmporteerd.

Kenmerken zoals asymmetrische composities, vlak kleurgebruik, decoratieve patronen en aandacht voor natuurmotieven werden overgenomen in schilderkunst, grafiek en toegepaste kunst. Het japonisme beïnvloedde onder meer impressionisten en postimpressionisten als Monet, Degas en Van Gogh, en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van art nouveau.

Henri Riviere - Le Crepuscule nr8 uit Aspects de la Nature kopen? Bied vanaf 350!
Henri Riviere (1884-1951) Frans Le Crepuscule nr8 uit Aspects de la Nature
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen