5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Lucebert - Ingelijste ets: - 1989 kopen? Bied vanaf 250!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Ingelijste ets: - 1989
Techniek Ets
Afmetingen 50.5 x 40.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Constant - litho: Labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho: Labyrismen - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 47.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 299
Lucebert - Ingelijste ets: - 1989 kopen? Bied vanaf 225!
Techniek Ets
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Lucebert - Litho - 1993 kopen? Bied vanaf 200!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Litho - 1993
Techniek Litho
Afmetingen 65.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 200
Techniek Litho
€ 299
Constant - Constant: labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands Constant: labyrismen - 1968
Techniek Litho
€ 299
Techniek Litho
€ 299
Lucebert - Ingelijste litho: voorstelling van figuren in gesprek kopen? Bied vanaf 250!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Ingelijste litho: voorstelling van figuren in gesprek
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Constant - ets: echtpaar kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands ets: echtpaar
Techniek Ets
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299
Theo Wolvecamp - Kleuren zeefdruk: Abstracte compositie - 1990 kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Kleuren zeefdruk: Abstracte compositie - 1990
Afmetingen 63 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Techniek Litho
€ 299
Simon Vinkenoog - 4 litho's +gesigneerd boek kopen? Bied vanaf 250!
Simon Vinkenoog (1928-2009) Nederlands 4 litho's +gesigneerd boek
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Theo Wolvecamp - Ingelijste litho: Abstracte compositie - 1990 kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Ingelijste litho: Abstracte compositie - 1990
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Karel Appel - Kleurenlitho: L'apres midi d'un signe sur la plage de l'ecole kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho: L'apres midi d'un signe sur la plage de l'ecole
Techniek Litho
Afmetingen 61.5 x 81.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.295
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Eugène Brands - litho: abstracte compositie - 1968 kopen? Bied vanaf 225!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands litho: abstracte compositie - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - ingelijste litho:De betovering van de zomer - 1977 (nette lijst!!!) kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch ingelijste litho:De betovering van de zomer - 1977 (nette lijst!!!)
Techniek Litho
Afmetingen 94 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - Kleurenlitho: Carnaval des oiseaux - 2002 kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho: Carnaval des oiseaux - 2002
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Corneille - Litho: Rose Tropique - 1972 kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: Rose Tropique - 1972
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Corneille - 3 kleurenlitho's op een blad: Entre vos levres pures - 1964 kopen? Bied vanaf 425!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 3 kleurenlitho's op een blad: Entre vos levres pures - 1964
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 65.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Corneille - Ingelijste zeefdruk - 1998 kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk - 1998
Afmetingen 52.5 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 295
Corneille - Ingelijste zeefdruk - 1998 kopen? Bied vanaf 250!
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Corneille - Metalen sculptuur: veelkleurige kat kopen? Bied vanaf 550!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Metalen sculptuur: veelkleurige kat
Techniek Aluminium
Afmetingen 56 x 70 x 1 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 550
Corneille - 2 linosnedes: over het werk van Corneille - 1951 kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2 linosnedes: over het werk van Corneille - 1951
Techniek Softcover
Afmetingen 12 x 16 cm (h x b)
€ 350
Corneille - Zeefdruk: Songes du diable - 1993 kopen? Bied vanaf 199!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zeefdruk: Songes du diable - 1993
Afmetingen 35 x 47.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 199
Corneille - Ingelijste zeefdruk: Extase - 1990 (nette lijst!) kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ingelijste zeefdruk: Extase - 1990 (nette lijst!)
Techniek Litho
Afmetingen 80.5 x 90.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Lucebert - Ets/aquatint: "Nachtmerrie" - 1967 kopen? Bied vanaf 249!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Ets/aquatint: "Nachtmerrie" - 1967
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 49 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 249
Corneille - 1998 - Le chat jaune - Met Stempel op de Achterkant van Corneille's Atelier ! kopen? Bied vanaf 349!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1998 - Le chat jaune - Met Stempel op de Achterkant van Corneille's Atelier !
Afmetingen 45 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 349
Corneille - 2003 - L'oiseau multicolore - Met Stempel van Corneille's Atelier ! kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2003 - L'oiseau multicolore - Met Stempel van Corneille's Atelier !
Techniek Litho
Afmetingen 52.5 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299