5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Corneille - Vis Corneille 1999 kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vis Corneille 1999
TechniekKeramiek
Afmetingen5.5 x 24 x 19 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 55
1 bieding
Corneille - Champagne Taittinger collection kopen? Bied vanaf 40!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Champagne Taittinger collection
TechniekOverig
Afmetingen35 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht2000 g
€ 40
Karel Appel - Bols tenstoonstelling kopen? Bied vanaf 95!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Bols tenstoonstelling
TechniekLitho
Afmetingen97 x 70 cm (h x b)
€ 95
Lucebert - Against Apartheid kopen? Bied vanaf 50!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Against Apartheid
TechniekOffset
Afmetingen85 x 60 cm (h x b)
€ 50
Corneille - Bord “Vrolijke vogel” kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord “Vrolijke vogel”
Afmetingen2 x 30 x 30 cm (h x b x d)
Gewicht1033 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Lucebert - Litho van Lucebert kopen? Bied vanaf 150!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Litho van Lucebert
TechniekLitho
Afmetingen41 x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Lucebert - Litho van Lucebert kopen? Bied vanaf 140!
TechniekLitho
Afmetingen30 x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 140
Corneille - De landschap vogel - L'oiseau paysage kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch De landschap vogel - L'oiseau paysage
TechniekEts
Afmetingen76 x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Corneille - Wanda, 1943 kopen? Bied vanaf 3000!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Wanda, 1943
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen39 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 3.000
Corneille - Bord “ Vrolijke vogel “ kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord “ Vrolijke vogel “
Gewicht1033 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
TechniekLitho
Afmetingen64 x 82 cm (h x b)
€ 125
TechniekLitho
Afmetingen76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Reinhoud D'Haese - Le diner en ville - Met gesigneerde opdrachttekening kopen? Bied vanaf 150!
Reinhoud D'Haese (1928-2007) Belgisch Le diner en ville - Met gesigneerde opdrachttekening
TechniekSoftcover
Afmetingen22.5 x 14.5 cm (h x b)
€ 150
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenzeefdruk GRONINGEN Handgesigneerd
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 225
Hugo Claus - Cobra- compositie kopen? Bied vanaf 95!
Hugo Claus (1929-2008) Belgisch Cobra- compositie
Afmetingen47 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 95
1 bieding
Theo Wolvecamp - Abstract kopen? Bied vanaf 350!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Abstract
Afmetingen100 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Corneille - litho - 1975 - oplage 100 kopen? Bied vanaf 245!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch litho - 1975 - oplage 100
TechniekLitho
Afmetingen23 x 29.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 245
Shinkichi Tajiri - zeldzame knoop - gesigneerde zeefdruk ‘The Big Bang’ - oplage 85 ex kopen? Bied vanaf 175!
Shinkichi Tajiri (1923-2009) Amerikaans Nederlands zeldzame knoop - gesigneerde zeefdruk ‘The Big Bang’ - oplage 85 ex
Afmetingen55.5 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Corneille - Keramisch bord 'Vuurvogel' kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Keramisch bord 'Vuurvogel'
TechniekKeramiek
Afmetingen30 x 30 x 2.5 cm (h x b x d)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Corneille - Sterke watervrouwenbloemen kopen? Bied vanaf 249!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Sterke watervrouwenbloemen
TechniekEts
Afmetingen48 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 249
Constant - Constant - Zangles , Ets 1982 kopen? Bied vanaf 295!
Constant (1920-2005) Nederlands Constant - Zangles , Ets 1982
TechniekEts
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Corneille - FEAST IN THE GARDEN kopen? Bied vanaf 600!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch FEAST IN THE GARDEN
TechniekLitho
Afmetingen99 x 99 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 600
Corneille - Litho - Banlieue Nr. 119 - Geheel nieuw ingelijst Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho - Banlieue Nr. 119 - Geheel nieuw ingelijst Ingelijst
TechniekLitho
Afmetingen72.5 x 88.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Corneille - Litho Nr. 39 - Le lapin et la lune - Geheel nieuw ingelijst kopen? Bied vanaf 210!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho Nr. 39 - Le lapin et la lune - Geheel nieuw ingelijst
TechniekLitho
Afmetingen43 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 210
1 bieding
Jacques Doucet - zonder titel kopen? Bied vanaf 200!
Jacques Doucet (1924-1994) Frans zonder titel
TechniekLitho
Afmetingen83 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200