5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Corneille - Le Voyage kopen? Bied vanaf 200!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Le Voyage
Afmetingen 35 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Corneille - groene palm kopen? Bied vanaf 149!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch groene palm
Afmetingen 66 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 149
Corneille - Terragrafie op canvas Vrouw Kat Vogel Cobra kopen? Bied vanaf 1800!
Techniek Terragravure
Afmetingen 73 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.800
Afmetingen 77 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Textiel
Ingelijst Ingelijst
€ 900
Corneille - Tapijt Cobra 1951 - Wit - Oplage van 5 exemplaren met echtheidscertificaat kopen? Bied vanaf 2000!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Tapijt Cobra 1951 - Wit - Oplage van 5 exemplaren met echtheidscertificaat
Techniek Textiel
Afmetingen 295 x 200 x 2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Huidig bod
€ 2.000
1 bieding
Techniek Hout
Afmetingen 35 x 47 x 6 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.800
Techniek Textiel
Afmetingen 285 x 200 x 2 cm (h x b x d)
€ 2.000
Corneille - Vrouw met vogel kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Vrouw met vogel
Afmetingen 55 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Corneille - Unique - Proefdruk kopen? Bied vanaf 75!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Unique - Proefdruk
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
€ 75
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
€ 75
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 82 cm (h x b)
€ 125
Corneille - Hommage à Eric Satie kopen? Bied vanaf 315!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Hommage à Eric Satie
Techniek Litho
Afmetingen 75 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 315
Constant - Le Massacre kopen? Bied vanaf 335!
Constant (1920-2005) Nederlands Le Massacre
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 335
Corneille - Couple a la Colombe kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Couple a la Colombe
Techniek Litho
Afmetingen 93 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Corneille - Prachtige ingelijste Corneille! kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Prachtige ingelijste Corneille!
Afmetingen 37 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Corneille - Corneille in de Looier 1988 kopen? Bied vanaf 145!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Corneille in de Looier 1988
Techniek Offset
Afmetingen 87 x 59 cm (h x b)
€ 145
Corneille - Prachtige ingelijste Corneille kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Prachtige ingelijste Corneille
Afmetingen 37 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Afmetingen 44 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 145
Afmetingen 44 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 145
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 245
Corneille - Prachtig Corneille in perfecte staat! kopen? Bied vanaf 145!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Prachtig Corneille in perfecte staat!
Afmetingen 44 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 145
Corneille - Prachtige ingelijste Corneille in perfecte staat! kopen? Bied vanaf 145!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Prachtige ingelijste Corneille in perfecte staat!
Afmetingen 44 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 145
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Corneille - Danse des insectes dans l'herbe kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Danse des insectes dans l'herbe
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Asger Jorn - C. Caspari:Fridhof der Maulwürfe (talpa euroaea) oder geländegänge in tagesläufn kopen? Bied vanaf 1990!
Asger Jorn (1914-1973) Deens C. Caspari:Fridhof der Maulwürfe (talpa euroaea) oder geländegänge in tagesläufn
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.990
Corneille - Freedom kopen? Bied vanaf 25!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Freedom
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 43 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 30
2 biedingen
Corneille - Les trois étoiles- Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 350!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Les trois étoiles- Ingelijst (Groot)
Afmetingen 105 x 105 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Corneille - Kleurenzeefdruk FLEVOLAND Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 20!
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 40
5 biedingen
Lucebert - grote kleurenlitho: blauw figuur - 1977 kopen? Bied vanaf 299!
Lucebert (1924-1994) Nederlands grote kleurenlitho: blauw figuur - 1977
Techniek Litho
Afmetingen 104 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 299
Lucebert - Paradijs kopen? Bied vanaf 1500!
Lucebert (1924-1994) Nederlands Paradijs 5 etsen
Techniek Ets
Afmetingen 83 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Ommagio A.G. Verdi Nabucco kopen? Bied vanaf 300!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Ommagio A.G. Verdi Nabucco
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 300
Simon Vinkenoog - In het huis met de duizend kamers ( met lijst) kopen? Bied vanaf 245!
Simon Vinkenoog (1928-2009) Nederlands In het huis met de duizend kamers ( met lijst)
Afmetingen 66 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 245
Corneille - Eve, la pomme et le serpent kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Eve, la pomme et le serpent
Techniek Litho
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Techniek Litho
Afmetingen 82 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250