5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Corneille - Terragrafie op canvas Vrouw Kat Vogel Cobra kopen? Bied vanaf 1800!
Techniek Terragravure
Afmetingen 73 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.800
Corneille - Metalen sculptuur De Rode Kat kopen? Bied vanaf 585!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Metalen sculptuur De Rode Kat
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 57 x 75 x 1 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 585
Corneille - Metalen sculptuur Deveelkleurige Kat kopen? Bied vanaf 550!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Metalen sculptuur Deveelkleurige Kat
Techniek Gemengde Techniek
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 550
Corneille - Zijden chiffonsjaal Brochier Soieries Farandole van vogels kopen? Bied vanaf 145!
Techniek Textiel
Afmetingen 160 x 40 x 1 cm (h x b x d)
Gewicht 30 g
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 145
Corneille - Zomerextase, 1985 kopen? Bied vanaf 550!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Zomerextase, 1985
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 550
Corneille - Huisdieren. Zeldzame litho proefdruk 1998. kopen? Bied vanaf 250!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Huisdieren. Zeldzame litho proefdruk 1998.
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Corneille - Aquagravure "La vie en rose' - 2008 kopen? Bied vanaf 2000!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Aquagravure "La vie en rose' - 2008
Techniek Gravure
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 2.000
Corneille - 2 schalen, Vuurvogel, gesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 2 schalen, Vuurvogel, gesigneerd
Afmetingen 30 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 50
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Kleurenlitho. Affiche: IMAGE DU PARADIS uit 1998 kopen? Bied vanaf 65!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho. Affiche: IMAGE DU PARADIS uit 1998
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho SOUS LES PALMIERS Handgesign. uit 1981
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 64.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 365
Corneille - 2000 - Les footballeurs le Ballon d ' or Uniek 24 karaat aangebracht op de bal kopen? Bied vanaf 295!
Afmetingen 44 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Corneille - Les footballeurs le Ballon d'or kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Les footballeurs le Ballon d'or
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 195
Corneille - 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel - Prachtige afbeeldingen, je blijft kijken kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1976 - Femmes oiseaux à l'arc en ciel - Prachtige afbeeldingen, je blijft kijken
Techniek Litho
Afmetingen 75.2 x 55.9 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Corneille - Set van 2 posters: Cobra 1951 + Un Cobra dans le Val d'Oise kopen? Bied vanaf 50!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Set van 2 posters: Cobra 1951 + Un Cobra dans le Val d'Oise
Techniek Offset
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
€ 50
Corneille - 1989 Compositie met vrouw en vogel op bladmuziek - Hommage a Satie - Mooie Lijst kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1989 Compositie met vrouw en vogel op bladmuziek - Hommage a Satie - Mooie Lijst
Afmetingen 73 x 87 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - Imaginary Portret kopen? Bied vanaf 155!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Imaginary Portret
Techniek Offset
Afmetingen 86 x 58 cm (h x b)
€ 155
Corneille - Kleurenzeefdruk DRENTE Handgesigneerd uit 2004 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenzeefdruk DRENTE Handgesigneerd uit 2004
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - 1973 - Le désir sémaphore - Ingelijst, aangekocht bij de familie van Corneille kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1973 - Le désir sémaphore - Ingelijst, aangekocht bij de familie van Corneille
Afmetingen 42 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - Kleurenlitho NEW YORK ROOMS Handgesigneerd uit 1979 kopen? Bied vanaf 345!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho NEW YORK ROOMS Handgesigneerd uit 1979
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 345
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 82 cm (h x b)
€ 125
Corneille - Kleurenlitho OUVERTURE SUR L,ETE Handgesigneerd uit 1981 kopen? Bied vanaf 345!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho OUVERTURE SUR L,ETE Handgesigneerd uit 1981
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 345
Corneille - LA FLEUR ROUGE kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch LA FLEUR ROUGE
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 195
Corneille - PETITE FEMME EPOUVANTAIL kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch PETITE FEMME EPOUVANTAIL
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 195
Corneille - Promenade - ingelijst - 1991 kopen? Bied vanaf 299!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Promenade - ingelijst - 1991
Afmetingen 56 x 64 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 299
Corneille - Beauté Peuhl - Ets- 1981 kopen? Bied vanaf 375!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Beauté Peuhl - Ets- 1981
Techniek Ets
Afmetingen 74 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Corneille - 1975 Regard sur l'oiseau - Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 50 gemaakt ! kopen? Bied vanaf 499!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1975 Regard sur l'oiseau - Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 50 gemaakt !
Techniek Litho
Afmetingen 64.7 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 499
Pierre Alechinsky - Astres et Desastres - 1970 kopen? Bied vanaf 75!
Pierre Alechinsky (1927) Belgisch Astres et Desastres - 1970
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 46 cm (h x b)
€ 75
Corneille - 1973 Visages de femmes à l’arc-en-ciel - Zeer mooie Lijst kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1973 Visages de femmes à l’arc-en-ciel - Zeer mooie Lijst
Techniek Litho
Afmetingen 75 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - DEUX AMIS kopen? Bied vanaf 195!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch DEUX AMIS
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 195
Corneille - 1960 Dans le Désert . Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 50 gemaakt ! kopen? Bied vanaf 699!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1960 Dans le Désert . Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 50 gemaakt !
Afmetingen 34 x 49.4 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 699
Corneille - 1998 - Une belle journée de l’été (Een mooie zomerdag) - Prachtige lijst! kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1998 - Une belle journée de l’été (Een mooie zomerdag) - Prachtige lijst!
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 399
Corneille - Bord/schaal 'Vuurvogel' kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Bord/schaal 'Vuurvogel'
Afmetingen 2.8 x 30 x 30 cm (h x b x d)
€ 55
Eugène Brands - The Gardener (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 275!
Eugène Brands (1913-2002) Nederlands The Gardener (mooi gelijst)
Afmetingen 82 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 275
Corneille - 1968 Femmes et oiseau vert - Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 30 gemaakt ! kopen? Bied vanaf 599!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch 1968 Femmes et oiseau vert - Extreem Zeldzaam. Er zijn maar 30 gemaakt !
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 599
Corneille - Litho: 'Les fleurs du mal (Baudelaire)' (1973) kopen? Bied vanaf 230!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Litho: 'Les fleurs du mal (Baudelaire)' (1973)
Techniek Litho
Afmetingen 41 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 230
Corneille - Lithograph: ‘Le Divan Bleu’ (1979) kopen? Bied vanaf 399!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Lithograph: ‘Le Divan Bleu’ (1979)
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 399
Carl-Henning Pedersen - Litho: 'Zonder titel' - (nieuw ingelijst) kopen? Bied vanaf 310!
Carl-Henning Pedersen (1913-2007) Deens Litho: 'Zonder titel' - (nieuw ingelijst)
Techniek Litho
Afmetingen 94 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 310
Constant - Kleuren ets en aquatint, Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 500!
Constant (1920-2005) Nederlands Kleuren ets en aquatint, Plaisir et tristesse de l’amour nr. 3 - Ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 83 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Karel Appel - 2 boeken: biografie 2000 (>576 pag.) & Cobra hardcover1988 kopen? Bied vanaf 50!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands 2 boeken: biografie 2000 (>576 pag.) & Cobra hardcover1988
Techniek Softcover
Afmetingen 23 x 15 cm (h x b)
€ 50