5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. Cobra keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens Cobra kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de Cobra kunstenaars kenmerkte.

Onderstaand is een link naar alle kunstenaars die lid waren van CoBrA en een link naar alle kunstenaars die volgens het CoBrA Museum tot CoBrA gerekend kunnen worden.

Er worden 280 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk - 1977 kopen? Bied vanaf 1150!

Karel Appel - Ingelijste zeefdruk - 1977

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
Afmetingen78 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: "Kijk, leef & speel - 1977 kopen? Bied vanaf 1150!

Karel Appel - Ingelijste zeefdruk: "Kijk, leef & speel - 1977

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Hoofden als Bloemen (professioneel en nieuw gelijst!) kopen? Bied vanaf 1100!

Karel Appel - Hoofden als Bloemen (professioneel en nieuw gelijst!)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1977
Afmetingen64 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Eugene Brands - De gele Vazen kopen? Bied vanaf 235!

Eugene Brands - De gele Vazen

Afmetingen46 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eugene Brands - Aan Eugenie kopen? Bied vanaf 205!

Eugene Brands - Aan Eugenie

Jaartal1995
Afmetingen49 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!

Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorSneekkunst

TechniekVaria
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Corneille - Zeefdruk - gesigneerd - ingelijst - 1996 kopen? Bied vanaf 195!

Corneille - Zeefdruk - gesigneerd - ingelijst - 1996

Geplaatst doorJarold

Afmetingen54 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk - gesigneerd - ingelijst - 1998 kopen? Bied vanaf 225!

Corneille - Zeefdruk - gesigneerd - ingelijst - 1998

Geplaatst doorJarold

Jaartal1998
Afmetingen68 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Karel Appel - Stripes serie - Nr. 24 - Geheel nieuw ingelijst kopen? Bied vanaf 625!

Karel Appel - Karel Appel - Stripes serie - Nr. 24 - Geheel nieuw ingelijst

Geplaatst doorKees58

Afmetingen76 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henry Heerup - cobra compositie kopen? Bied vanaf 285!

Henry Heerup - cobra compositie

Geplaatst doorbedi

TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - cobra compositie kopen? Bied vanaf 950!

Pierre Alechinsky - cobra compositie

Geplaatst doorbedi

TechniekEts
Afmetingen74 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Christian Dotremont - Logogram kopen? Bied vanaf 395!

Christian Dotremont - Logogram

Geplaatst doorbedi

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen23.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Lucebert - cobra compositie kopen? Bied vanaf 595!

Lucebert - cobra compositie

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorbedi

Jaartal1982
TechniekCollage
Afmetingen49 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bengt Lindstrom - tekening, handgesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 350!

Bengt Lindstrom - tekening, handgesigneerd en ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doormodernart

Jaartal2002
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen42 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Lucebert - Gemengde techniek uit 1974, groot formaat kopen? Bied vanaf 2900!

Lucebert - Gemengde techniek uit 1974, groot formaat

Geplaatst doormodernart

Jaartal1974
Afmetingen94 cm x 118 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
Corneille - kristallen schaal ‘Oiseaux’ – 2000 – oplage 8 ex. - Royal Leerdam kopen? Bied vanaf 850!

Corneille - kristallen schaal ‘Oiseaux’ – 2000 – oplage 8 ex. - Royal Leerdam

Beeld / Object

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2000
TechniekGlas
Afmetingen40.5 cm x 40.5 cm x 5.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 135!

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekVaria
Corneille - Cobra 1951 kopen? Bied vanaf 350!

Corneille - Cobra 1951

Geplaatst doorSBGallery

Afmetingen63 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - 5X CORNEILLE IN EEN KOOP kopen? Bied vanaf 154!

Corneille - 5X CORNEILLE IN EEN KOOP

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doornelleke1958

Jaartal2001
TechniekVaria
Afmetingen58 cm x 78 cm (h x b)
Theo Wolvecamp - “Happy birds” compositie kopen? Bied vanaf 95!

Theo Wolvecamp - “Happy birds” compositie

Geplaatst doorKunstPuttertje

Jaartal1990
Afmetingen63 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - La Reine du Monde kopen? Bied vanaf 425!

Corneille - La Reine du Monde

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen100 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Femme et Homme kopen? Bied vanaf 275!

Corneille - Femme et Homme

Jaartal2002
TechniekLitho
Afmetingen63 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - groot kavel met kopjes , mokken en glazen met illustraties van Corneille kopen? Bied vanaf 50!

Corneille - groot kavel met kopjes , mokken en glazen met illustraties van Corneille

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorJohudales

TechniekVaria
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
Corneille - Litho: 'La femme aux gants verts' - nieuw ingelijst! kopen? Bied vanaf 390!

Corneille - Litho: 'La femme aux gants verts' - nieuw ingelijst!

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen90 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - "Dialogue D’oiseaux" - Nieuw ingelijst kopen? Bied vanaf 435!

Corneille - "Dialogue D’oiseaux" - Nieuw ingelijst

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1973
TechniekLitho
Afmetingen98 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Litho 1974 'Sans titre' - Nieuw ingelijst kopen? Bied vanaf 360!

Corneille - Litho 1974 'Sans titre' - Nieuw ingelijst

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1974
Afmetingen72 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Eveil kopen? Bied vanaf 255!

Corneille - Eveil

Jaartal2000
Afmetingen60 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bengt Lindstrom - Litho: 'Le grande fete' kopen? Bied vanaf 220!

Bengt Lindstrom - Litho: 'Le grande fete'

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1975
Afmetingen54 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Bengt Lindstrom - Litho: 'Two figures' kopen? Bied vanaf 195!

Bengt Lindstrom - Litho: 'Two figures'

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1975
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Litho 1985 - nieuw ingelijst! kopen? Bied vanaf 390!

Corneille - Litho 1985 - nieuw ingelijst!

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1985
TechniekLitho
Afmetingen89 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Litho 1973 - Nieuw ingelijst kopen? Bied vanaf 360!

Corneille - Litho 1973 - Nieuw ingelijst

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1973
Afmetingen75 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bengt Lindstrom - Litho: 'Le grande fete' kopen? Bied vanaf 250!

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1975
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Lucebert - Ets: 'Gouden bergen' - Nieuwe lijst kopen? Bied vanaf 365!

Lucebert - Ets: 'Gouden bergen' - Nieuwe lijst

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1989
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen73 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bengt Lindstrom - Ets - Nieuw ingelijst. kopen? Bied vanaf 385!

Bengt Lindstrom - Ets - Nieuw ingelijst.

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekEts
Afmetingen90 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Litho - Nieuw ingelijst! (Groot) kopen? Bied vanaf 790!

Pierre Alechinsky - Litho - Nieuw ingelijst! (Groot)

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekLitho
Afmetingen75 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Corneille - Litho: Femme de Nuit et D'Aube - 1967 kopen? Bied vanaf 285!

Corneille - Litho: Femme de Nuit et D'Aube - 1967

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1967
TechniekLitho
Afmetingen58 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bengt Lindstrom - Carborundum (Groot) kopen? Bied vanaf 335!

Bengt Lindstrom - Carborundum (Groot)

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekCarborundum
Afmetingen75 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Lucebert - gemende techniek op papier, gesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 1500!

Lucebert - gemende techniek op papier, gesigneerd en ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doormodernart

Jaartal1991
TechniekAquarel
Afmetingen70 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Vogel met vrouw (Officiele titel onbekend) kopen? Bied vanaf 135!

Corneille - Vogel met vrouw (Officiele titel onbekend)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1991
Afmetingen41.5 cm x 31.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - prachtige litho uit 1981 !! kopen? Bied vanaf 280!

Corneille - prachtige litho uit 1981 !!

Geplaatst doorhans44

Jaartal1981
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - De schilderskist van Karel Appel kopen? Bied vanaf 625!

Karel Appel - De schilderskist van Karel Appel

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKopkoffie

Jaartal1977
Techniek3D Multiples & Objecten
Afmetingen54 cm x 54 cm (h x b)
Corneille - Limburg kopen? Bied vanaf 109!

Corneille - Limburg

Geplaatst doorArtDumay

Jaartal2004
Afmetingen60 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - 12 Provincies: Drenthe kopen? Bied vanaf 100!

Corneille - 12 Provincies: Drenthe

Geplaatst doorArtDumay

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Lieu Ruspestre / Rotsachtige plaats - 1968 - Herinneringen aan Tassili kopen? Bied vanaf 400!

Corneille - Lieu Ruspestre / Rotsachtige plaats - 1968 - Herinneringen aan Tassili

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal1968
TechniekEts/Aquatint
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Dancing Girl kopen? Bied vanaf 1000!

Karel Appel - Dancing Girl

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorPbmc1951

Jaartal2006
Afmetingen30 cm x 20 cm x 10 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Corneille - balans (?) kopen? Bied vanaf 415!

Corneille - balans (?)

Geplaatst dooresger29

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Solo de Sculpture et Divertissement / arrangé pour peinture de quatre mains kopen? Bied vanaf 100!

Pierre Alechinsky - Solo de Sculpture et Divertissement / arrangé pour peinture de quatre mains

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorCenterfo

Jaartal1963
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
Pierre Alechinsky - Galactic flying objects 3 kopen? Bied vanaf 750!

Pierre Alechinsky - Galactic flying objects 3

Geplaatst doorJefdeschutter

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen75 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - (titel onbekend) kopen? Bied vanaf 260!

Corneille - (titel onbekend)

Geplaatst dooresger29

Jaartal1980
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - zeefdruk in CoBrA-stijl - 1951/1987 kopen? Bied vanaf 265!

Corneille - zeefdruk in CoBrA-stijl - 1951/1987

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1987
Afmetingen49 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst