5. Cobra

Cobra

Opgericht in 1948 - opgeheven in 1951

CoBrA-kunst

CoBrA

De naam CoBrA is ontstaan uit de beginletters van de hoofdsteden waar de oprichters van deze groep vandaan kwamen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. De groep was een avant-gardebeweging die erg belangrijk was in de Europese kunst direct na de Tweede Wereldoorlog. De Cobragroep kende een kortstondige duur, maar heeft wel lang nog invloed gehad op zowel stilistisch vlak, als op idealen over de maatschappij. CoBrA keerde zich namelijk tegen het academisme vanwege de beeldende esthetische wetten, en tegen de schilderkunst waarin teveel nadruk lag op het intellectuele. Volgens CoBrA kon inspiratie het beste worden gehaald uit de pure, onschuldige kindertekening. Spontaniteit en fantasie was dan ook datgene dat de kunst van de CoBrA kunstenaars kenmerkte.

Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenlitho SOUS LES PALMIERS Handgesign. uit 1981
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 64.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 365
Simon Vinkenoog - Krijttekening: Eucradements - 1993 kopen? Bied vanaf 150!
Simon Vinkenoog (1928-2009) Nederlands Krijttekening: Eucradements - 1993
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 44 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Pol Bury - 2 volledige edities van DLM - Maeght Gallery - Nummers 191 en 228 kopen? Bied vanaf 55!
Pol Bury (1922-2005) Belgisch Frans 2 volledige edities van DLM - Maeght Gallery - Nummers 191 en 228
Techniek Softcover
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
€ 55
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 125!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho HAPPY CAT
Techniek Litho
Afmetingen 64 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 125
Corneille - Auvers sur Oise – L’église de Van Gogh kopen? Bied vanaf 450!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Auvers sur Oise – L’église de Van Gogh
Techniek Litho
Afmetingen 47.5 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 450
Afmetingen 42 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Keramiek schaal kopen? Bied vanaf 59!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Keramiek schaal
Afmetingen 5 x 24 x 18 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 59
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 65
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN uit 2002 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Kleurenzeefdruk GRONINGEN uit 2002
Afmetingen 60 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Deux oiseau et une femme kopen? Bied vanaf 235!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Deux oiseau et une femme
Afmetingen 54 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 235
Shinkichi Tajiri - zeldzame knoop ‘KOAN I’ - gesigneerde computerprint - incl. originele bewaarmap kopen? Bied vanaf 125!
Shinkichi Tajiri (1923-2009) Amerikaans Nederlands zeldzame knoop ‘KOAN I’ - gesigneerde computerprint - incl. originele bewaarmap
Techniek Computerprint
Afmetingen 42 x 29.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 125
1 bieding
Shinkichi Tajiri - zeldzame knoop ‘KOAN II’ - gesigneerde computerprint - incl. originele bewaarmap kopen? Bied vanaf 125!
Shinkichi Tajiri (1923-2009) Amerikaans Nederlands zeldzame knoop ‘KOAN II’ - gesigneerde computerprint - incl. originele bewaarmap
Techniek Computerprint
Afmetingen 29.5 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 125
1 bieding
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 1 /200 kopen? Bied vanaf 395!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 1 /200
Afmetingen 47 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 133 / 150 kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 133 / 150
Afmetingen 57 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Corneille - Femme et oiseaux (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 295!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme et oiseaux (mooi gelijst)
Afmetingen 57 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 295
Corneille - CORNEILLE Gesigneerd met nummer 20 / 200 kopen? Bied vanaf 225!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch CORNEILLE Gesigneerd met nummer 20 / 200
Afmetingen 37.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Corneille - Voetballers kopen? Bied vanaf 140!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Voetballers
Afmetingen 43 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 140
Corneille - Femme, chat et masque. kopen? Bied vanaf 55!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Femme, chat et masque.
Techniek Offset
Afmetingen 1270 x 810 cm (h x b)
€ 55
Corneille - Imaginary Portret kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Imaginary Portret
Techniek Offset
Afmetingen 86 x 58 cm (h x b)
€ 175
Asger Jorn - exhibition poster Kestner Gesellshaft 1973 kopen? Bied vanaf 150!
Asger Jorn (1914-1973) Deens exhibition poster Kestner Gesellshaft 1973
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
€ 150
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 50 cm (h x b)
€ 59
Theo Wolvecamp - Kleuren zeefdruk: Abstracte compositie - 1990 kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Kleuren zeefdruk: Abstracte compositie - 1990
Afmetingen 63 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Constant - litho : labyrismen - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Constant (1920-2005) Nederlands litho : labyrismen - 1968
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 47 cm (h x b)
€ 299
Techniek Litho
Afmetingen 38.5 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 275
Corneille - handgesigneerde litho |'Femmes de nuit et d'Aube' | 1967 (INGELIJST) kopen? Bied vanaf 400!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch handgesigneerde litho |'Femmes de nuit et d'Aube' | 1967 (INGELIJST)
Techniek Litho
Afmetingen 62 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Karel Appel - Face kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Face
Techniek Keramiek
Afmetingen 5 x 50 x 5 cm (h x b x d)
€ 499
Corneille - Six rêves peints kopen? Bied vanaf 175!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch Six rêves peints
Afmetingen 80 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Karel Appel - Big head Coming down kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Big head Coming down
Techniek Keramiek
€ 499
Corneille - Litho, Heure tardive - Ingelijst kopen? Bied vanaf 349!
Techniek Litho
Afmetingen 74 x 87 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 349
Corneille - DE COMPLETE Opera serie van Verdi ( “Ommagio a G. Verdi”) kopen? Bied vanaf 825!
Corneille (1922-2010) Nederlands Belgisch DE COMPLETE Opera serie van Verdi ( “Ommagio a G. Verdi”)
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 825
Techniek Litho
Afmetingen 30 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 275
Simon Vinkenoog - 4 litho's +gesigneerd boek kopen? Bied vanaf 250!
Simon Vinkenoog (1928-2009) Nederlands 4 litho's +gesigneerd boek
Techniek Litho
Afmetingen 44 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Theo Wolvecamp - Ingelijste litho: Abstracte compositie - 1990 kopen? Bied vanaf 250!
Theo Wolvecamp (1925-1992) Nederlands Ingelijste litho: Abstracte compositie - 1990
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Karel Appel - Kleurenlitho: L'apres midi d'un signe sur la plage de l'ecole kopen? Bied vanaf 1295!
Karel Appel (1921-2006) Nederlands Kleurenlitho: L'apres midi d'un signe sur la plage de l'ecole
Techniek Litho
Afmetingen 61.5 x 81.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.295