5. Nederlands design

Nederlands design

Nederlands design

Hoewel Nederlands design al eeuwen bestaat, nam het gebied pas echt vorm aan na de Tweede Wereldoorlog. Pas vanaf de jaren vijftig van de twintigste eeuw nemen bedrijven industrieel ontwerp op in hun bedrijfsbeleid. Nederlands design laat zich vanaf die periode kenmerken door functionaliteit, duurzaamheid en betaalbaarheid. Veel ontwerpen die tussen de jaren veertig en zeventig zijn uitgebracht worden nu opnieuw op de markt gebracht vanwege de heropleving van de 'less is more' mentaliteit.

Nederlands design wordt tegenwoordig in één adem genoemd met Dutch Design, een designstroming die pas echt populair werd vanaf de jaren tachtig. Droog Design speelde en speelt nog steeds een grote rol in de profilering van Dutch Design als internationale speler. Design werd hiervoor als vakgebied niet tot de volle capaciteit ontwikkeld omdat Nederland als handelsland geen prioriteit gaf aan industriële ontwikkeling in een naoorlogse samenleving. Humor en innovatief ontwerp zijn regelmatig terugkerende kenmerken in Dutch design. Dutch Design staat tegenwoordig niet meer voor het geografisch bepaalde Nederlands design, maar voor een eigen manier van ontwerpen.

Gerrit Rietveld - Miniatuur Rood Blauwe Stoel kopen? Bied vanaf 55!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Miniatuur Rood Blauwe Stoel
Techniek Hout
Afmetingen 17 x 12 x 13 cm (h x b x d)
€ 55
Marcel Wanders - Tulpenvaas kopen? Bied vanaf 75!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Tulpenvaas
Afmetingen 17.5 x 26.5 x 6.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 75
Pols Potten - Freedom Birds bekers kopen? Bied vanaf 50!
Pols Potten (1986) Nederlands Freedom Birds bekers
Afmetingen 8 x 8.5 cm (h x b)
Gewicht 850 g
€ 50
Piet Zwart - Statistische tabellen en letters. kopen? Bied vanaf 599!
Piet Zwart (1885-1977) Nederlands Statistische tabellen en letters.
Techniek Silverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen 53 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 599
Direct kopen
Marcel Wanders - Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad
Afmetingen 30 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 713 g
€ 50
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf kopen? Bied vanaf 20!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf
Afmetingen 11 x 16.4 cm (h x b)
Gewicht 70.2 g
€ 20
Direct kopen
Olaf Stevens - Kristalobject vervaardigd in de Zweedse graaltechniek kopen? Bied vanaf 190!
Olaf Stevens (1954) Nederlands Kristalobject vervaardigd in de Zweedse graaltechniek
Afmetingen 8.8 x 8.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 190
Direct kopen
Olaf Stevens - Uniek kristalobject, gemaakt in de Zweedse graaltechniek kopen? Bied vanaf 425!
Olaf Stevens (1954) Nederlands Uniek kristalobject, gemaakt in de Zweedse graaltechniek
Afmetingen 13 x 14.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Olaf Stevens - Kristalobject - unicum kopen? Bied vanaf 425!
Olaf Stevens (1954) Nederlands Kristalobject - unicum
Afmetingen 14 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Afmetingen 14 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Gerrit Rietveld - Modellbausatz 1:6 Stuhl rot und blau kopen? Bied vanaf 120!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwset stoel rood en blauw
Afmetingen 16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
€ 120
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008) kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008)
€ 25
Direct kopen
Marcel Wanders - Tulpenvaas kopen? Bied vanaf 85!
€ 85
Direct kopen
Marcel Wanders - SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’ kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’
Afmetingen 10 x 32 x 32 cm (h x b x d)
Gewicht 2290 g
€ 25
Direct kopen
Gispen - W.H. Gispen (1890-1981) kopen? Bied vanaf 65!
Gispen (1916) Nederlands W.H. Gispen (1890-1981)
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 22 cm (h x b)
€ 65
Direct kopen
ADO - BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex. kopen? Bied vanaf 199!
ADO (1922-2002) Nederlands BESTELDIENST, genummerd en gesigneerd, incl. certificaat, oplage 250 ex.
Afmetingen 25 x 18 x 50 cm (h x b x d)
Gewicht 4500 g
€ 199
Direct kopen
Richard Hutten - Cupplate kopen? Bied vanaf 45!
Richard Hutten (1967) Nederlands Cupplate
Afmetingen 22 x 36 cm (h x b)
Gewicht 2040 g
€ 45
Direct kopen
Marcel Wanders - 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief kopen? Bied vanaf 97!
Marcel Wanders (1963) Nederlands 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief
Afmetingen 8 x 13.5 cm (h x b)
€ 97
Direct kopen
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024 kopen? Bied vanaf 42!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024
Afmetingen 8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
€ 42
Direct kopen
ADO - speelgoedtafeltje kopen? Bied vanaf 200!
ADO (1922-2002) Nederlands speelgoedtafeltje
Afmetingen 19 x 28 x 28 cm (h x b x d)
€ 200
Direct kopen