5. Neo-impressionisme

Neo-impressionisme

Opgericht in 1884

Neo-impressionisme

Veel impressionisten vonden dat het impressionisme te ver was gegaan met het dematerialiseren van objecten en dat het een te vluchtig karakter had gekregen. Het neo-impressionisme heeft nog steeds dezelfde onderwerpen als het impressionisme, stedelijk vertier, industrialisatie, zijn de werken minder spontaan. Het neo-impressionisme gebruikt een schildertechniek waarbij geen streken of vlakken op het doek worden aangebracht, maar stippen, pointillisme, of streepjes, divisionisme. De streepjes of stippen worden niet meer gemengd op het palet, maar pure kleuren worden in combinaties naast elkaar gezet. Het neo-impressionsime had zijn hoogtepunt tot het begin van de twintigste eeuw.

Vincent van Gogh - Acht tekeningen van Vincent van Gogh kopen? Bied vanaf 149!
Vincent van Gogh (1853-1890) Nederlands Frans Acht tekeningen van Vincent van Gogh
Techniek Gravure
Afmetingen 35 x 28 cm (h x b)
€ 149
Henri Victor Le Fauconnier - Écureuil roux kopen? Bied vanaf 200!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Écureuil roux
Techniek Aquarel
Afmetingen 37 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Vincent van Gogh - Zeldzaam, bijzondere uitgave: Acht tekeningen van Vincent van Gogh kopen? Bied vanaf 155!
Vincent van Gogh (1853-1890) Nederlands Frans Zeldzaam, bijzondere uitgave: Acht tekeningen van Vincent van Gogh
Techniek Gravure
Afmetingen 35 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 155
Direct kopen
Vincent van Gogh - Van Gogh in close-up kopen? Bied vanaf 20!
Vincent van Gogh (1853-1890) Nederlands Frans Van Gogh in close-up
Techniek Softcover
Afmetingen 21 x 14 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen
Vincent van Gogh - Het gele huis kopen? Bied vanaf 20!
Vincent van Gogh (1853-1890) Nederlands Frans Het gele huis
Techniek Softcover
Afmetingen 21 x 14 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen