5. Neo-impressionisme

Neo-impressionisme

Opgericht in 1884

Neo-impressionisme

Veel impressionisten vonden dat het impressionisme te ver was gegaan met het dematerialiseren van objecten en dat het een te vluchtig karakter had gekregen. Het neo-impressionisme heeft nog steeds dezelfde onderwerpen als het impressionisme, stedelijk vertier, industrialisatie, zijn de werken minder spontaan. Het neo-impressionisme gebruikt een schildertechniek waarbij geen streken of vlakken op het doek worden aangebracht, maar stippen, pointillisme, of streepjes, divisionisme. De streepjes of stippen worden niet meer gemengd op het palet, maar pure kleuren worden in combinaties naast elkaar gezet. Het neo-impressionsime had zijn hoogtepunt tot het begin van de twintigste eeuw.

Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695