5. Ondergedoken Camera

Ondergedoken Camera

Opgericht in 1943 - opgeheven in 1945

De Ondergedoken Camera

De Ondergedoken Camera, voorheen Nederland Archief, was een groep Nederlandse fotografen die gedurende de Tweede Wereldoorlog verzetswerk verrichtten door de Duitse bezetting van Nederland te documenteren. Zowel professionele fotografen als amateurs waren aangesloten bij de groep. Omdat fotograferen was verboden, werkten de fotografen onder moeilijke omstandigheden. De fototoestellen werden verstopt in tassen en jassen met een gaatje voor de lens. Daarom bleven en fotografen ook vaak anoniem van elkaar en kenden ze elkaar soms alleen bij schuilnaam.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 69!
Cas Oorthuys - FotoFotografie

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Eindtijd 09-10-2022 om 21:13

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ad Windig - Meisje in de mist, Wijk aan Zee kopen? Bied vanaf 200!
Ad Windig - Meisje in de mist, Wijk aan ZeeFotografie

Geplaatst doorWinters

Eindtijd 13-11-2022 om 12:07

Jaartal1955
Afmetingen49 cm x 47 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst