5. Pastel Society

Pastel Society

Opgericht in 1898

Pastel Society London

Sinds de introductie van pastelkrijt in de zestiende eeuw is het veel gebruikt door verschillende kunstenaars, waaronder grote namen als Degas, Toulouse-Lautrec en Mary Cassat. Het gebruik van pastel was voornamelijk in Frankrijk erg populair, hier werd dan ook de Société des Pastellistes opgericht. In Engeland werd in 1888 de eerste tentoonstelling met uitsluitend kunstwerken van pastel georganiseerd. Hierna werd al snel de Society of British Pasellists gevormd, die echter een kort bestaan kende vanwege vele kritieken. In 1898 werd een nieuwe poging gedaan en de Pastel Society werd gevormd. Als doel heeft de vereniging om het gebruik van pastel in de hedendaagse kunstwereld te promoten. De Society organiseert een jaarlijkse tentoonstelling, workshops, demonstraties en lezingen.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 450!
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924

Geplaatst doorARTillery

Jaartal1924
Afmetingen100 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willy Sluiter - Olieverf op board, Portret van een jongetje - Ingelijst kopen? Bied vanaf 60!
Willy Sluiter - Olieverf op board, Portret van een jongetje - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen47 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst

Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944 kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1944
Afmetingen78 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Geplaatst doorARTillery

Jaartal1924
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst