5. Pastel Society

Pastel Society

Opgericht in 1898

Pastel Society London

Sinds de introductie van pastelkrijt in de zestiende eeuw is het veel gebruikt door verschillende kunstenaars, waaronder grote namen als Degas, Toulouse-Lautrec en Mary Cassat. Het gebruik van pastel was voornamelijk in Frankrijk erg populair, hier werd dan ook de Société des Pastellistes opgericht. In Engeland werd in 1888 de eerste tentoonstelling met uitsluitend kunstwerken van pastel georganiseerd. Hierna werd al snel de Society of British Pasellists gevormd, die echter een kort bestaan kende vanwege vele kritieken. In 1898 werd een nieuwe poging gedaan en de Pastel Society werd gevormd. Als doel heeft de vereniging om het gebruik van pastel in de hedendaagse kunstwereld te promoten. De Society organiseert een jaarlijkse tentoonstelling, workshops, demonstraties en lezingen.

Willy Sluiter - Man op een paard kopen? Bied vanaf 80!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Man op een paard
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 21.6 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Willy Sluiter - Spelende kinderen kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Spelende kinderen
Techniek Aquarel
Afmetingen 23 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen