5. Rotterdamsche Kunstkring

Rotterdamsche Kunstkring

Opgericht in 1893 - opgeheven in 1974

Rotterdamsche Kunstkring

De Rotterdamsche Kunstkring werd opgericht na het voorbeeld van de Haagsche Kunstkring en ontstond vanwege het tekort aan mogelijkheden voor jonge kunstenaars om hun kunst te verkopen en onderling contact te onderhouden. De focus binnen de kring lag op de kunst en de productie en receptie van het werk. Wat betreft de kunstwerken lag er vooral een nadruk op de kwaliteit ervan, er hoefde geen dieperliggende boodschap te zijn. De kunst die de Rotterdamsche Kunstkring wild brengen was kunst die ergens anders niet aan bod kwam. Dit was in de praktijk vooral de moderne kunst van een nieuwe generatie. Daarnaast werd ook moeilijk bereikbare oudere kunst tentoongesteld. De nadruk lag op uniciteit.

Willy Sluiter - Man op een paard kopen? Bied vanaf 80!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Man op een paard
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 21.6 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Willem van Konijnenburg - Man met twee ossen kopen? Bied vanaf 100!
Willem van Konijnenburg (1868-1943) Nederlands Man met twee ossen
Afmetingen 27.5 x 27 cm (h x b)
Drager Board
€ 100
Direct kopen
Willy Sluiter - Spelende kinderen kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Spelende kinderen
Techniek Aquarel
Afmetingen 23 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
Isaac Israels - World Antiques - 3 Kunst- & Antiekveiling jaarboeken kopen? Bied vanaf 20!
Isaac Israels (1865-1934) Nederlands World Antiques - 3 Kunst- & Antiekveiling jaarboeken
Techniek Hardcover
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen