5. School van Barbizon

School van Barbizon

Opgericht in 1830 - opgeheven in 1870

School van Barbizon

De School van Barbizon bestond uit een groep Franse schilders die de 17e eeuwse Nederlandse landschapsschilders als inspiratie zagen. Ze schilderden in de omgeving van het Franse plaatsje Barbizon. De groep was vooral belangrijk omdat het ze de eersten waren die zich uitsluitend focusten op de natuur en het landschap, die daarvoor altijd als achtergrond had gediend. Bovendien idealiseerden ze het landschap ook niet meer. De schilderijen van de School van Barbizon zijn geschilderd op een gesimplificeerde manier, zonder veel decoratie. De schilders trokken erop uit en schilderden rechtstreeks buiten in de natuur. Hierdoor werden ze ook wel als voorlopers van het impressionisme beschouwd.

Er worden 5 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Henk van Leeuwen - Straatje in Frans dorp kopen? Bied vanaf 200!
Henk van Leeuwen - Straatje in Frans dorpSchilderij
Geplaatst doorCor29577
TechniekAcryl
Afmetingen65 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk van Leeuwen - landschap kopen? Bied vanaf 90!
Henk van Leeuwen - landschapSchilderij
Geplaatst dooroosterbeek
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk van Leeuwen - olie op doek - stilleven, gesigneerd lo + verso stempel kopen? Bied vanaf 225!
Henk van Leeuwen - olie op doek - stilleven, gesigneerd lo + verso stempelSchilderij
Geplaatst doorJBK
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst