5. Sphinx

Sphinx

Opgericht in 1916

De Sphinx

De Sphinx is een voormalige kunstenaarsvereniging in Leiden. Onder de oprichters bevond zich Theo van Doesburg, die tevens een lezing voor de Sphinx hield genaamd ‘De ontwikkeling der schilderkunst van Cimabue tot Kandinsky’. De schilderkunst vanaf de 13e eeuw werd door de schildersgroep De Sphinx erg bewonderd, maar vooral uit de Franse kunstenaars van de 19e eeuw haalde de groep veel inspiratie. Ook heeft de organisatie ten minste één tentoonstelling georganiseerd. De Sphinx viel uit elkaar toen bleek dat de leden te weinig gedeelde ambities hadden. Doesburg stuurde aan op een abstracte invalshoek, terwijl een heel aantal leden in de impressionistische stijl bleven schilderen. Doesburg zou zich vanaf 1917 voornamelijk met De Stijl bezighouden.

Johannes Graadt van Roggen - Gezicht op Domburg - Ets kopen? Bied vanaf 100!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Gezicht op Domburg - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 12 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 100
Harm Kamerlingh Onnes - Dames met kinderwagen jaren '50 kopen? Bied vanaf 79!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Dames met kinderwagen jaren '50
Techniek Potlood
Afmetingen 15.5 x 19.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 79
Johannes Graadt van Roggen - Pointe du Raz (Bretagne) kopen? Bied vanaf 120!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Pointe du Raz (Bretagne)
Techniek Droge Naald
Afmetingen 36 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120
Johannes Graadt van Roggen - Duinlandschap I kopen? Bied vanaf 120!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Duinlandschap I
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120
Henri Frederic Boot - Stilleven op schouw kopen? Bied vanaf 450!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Stilleven op schouw
Afmetingen 96 x 79 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Johannes Graadt van Roggen - Straatje te Veere - Ets kopen? Bied vanaf 90!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Straatje te Veere - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 8.9 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 90
Kees van Urk - ZORG in Katwijk kopen? Bied vanaf 50!
Kees van Urk (1895-1976) Nederlands ZORG in Katwijk
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Harm Kamerlingh Onnes - Boerenfamilie in het veld kopen? Bied vanaf 395!
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands Boerenfamilie in het veld
Techniek Gouache
Afmetingen 44 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 395
Direct kopen
Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Nederlands villa in berglandschap van Veneto
Techniek Aquarel
Afmetingen 36 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 425
Direct kopen
Johannes Graadt van Roggen - 1913 - Interieur van een schuur kopen? Bied vanaf 90!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands 1913 - Interieur van een schuur
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 32 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 90
Direct kopen
Johannes Graadt van Roggen - Gezicht op Delft, naar Johannes Vermeer kopen? Bied vanaf 100!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Gezicht op Delft, naar Johannes Vermeer
Techniek Litho
Afmetingen 74 x 81 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Adrianus Johannes Grootens - Fraaie jaren 30 zeefdruk "in de duinen" - potlood-gesigneerd kopen? Bied vanaf 28!
Adrianus Johannes Grootens (1864-1957) Nederlands Fraaie jaren 30 zeefdruk "in de duinen" - potlood-gesigneerd
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 28
Direct kopen
Afmetingen 17.5 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht 503 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 595
Direct kopen
Adrianus Johannes Grootens - Fraaie jaren 30 Ets "Wilg bij boerderij" - potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 20!
Adrianus Johannes Grootens (1864-1957) Nederlands Fraaie jaren 30 Ets "Wilg bij boerderij" - potloodgesigneerd
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: De wijsgeer kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: De wijsgeer
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 11.5 x 7.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Adrianus Johannes Grootens - (1864 - 1957) kopen? Bied vanaf 50!
Adrianus Johannes Grootens (1864-1957) Nederlands (1864 - 1957)
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 34 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: Devotie(groen) kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: Devotie(groen)
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 15 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: Waterlelie kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: Waterlelie
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 15 x 11.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: 4 nonnen kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: 4 nonnen
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 20.5 x 11.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: 10 miljoen oorlogsweduwen kopen? Bied vanaf 60!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: 10 miljoen oorlogsweduwen
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 15.5 x 11.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 60
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: Filosoof kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: Filosoof
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 11.5 x 10.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Johannes Graadt van Roggen - Molen kopen? Bied vanaf 50!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Molen
Techniek Potlood
Afmetingen 33 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: De Heer is mijn Herder kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: De Heer is mijn Herder
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 23 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 15 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: Debat kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: Debat
Techniek Hout/Linosnede
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen
Dirk Koning - Houtdruk: Maagd met lelie kopen? Bied vanaf 50!
Dirk Koning (1888-1978) Nederlands Houtdruk: Maagd met lelie
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 15 x 9 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 50
Direct kopen