5. Sphinx

Sphinx

Opgericht in 1916

De Sphinx

De Sphinx is een voormalige kunstenaarsvereniging in Leiden. Onder de oprichters bevond zich Theo van Doesburg, die tevens een lezing voor de Sphinx hield genaamd ‘De ontwikkeling der schilderkunst van Cimabue tot Kandinsky’. De schilderkunst vanaf de 13e eeuw werd door de schildersgroep De Sphinx erg bewonderd, maar vooral uit de Franse kunstenaars van de 19e eeuw haalde de groep veel inspiratie. Ook heeft de organisatie ten minste één tentoonstelling georganiseerd. De Sphinx viel uit elkaar toen bleek dat de leden te weinig gedeelde ambities hadden. Doesburg stuurde aan op een abstracte invalshoek, terwijl een heel aantal leden in de impressionistische stijl bleven schilderen. Doesburg zou zich vanaf 1917 voornamelijk met De Stijl bezighouden.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Johannes Graadt van Roggen - (1867-1959) - Puentes Romano y Arabe bij Ronda (Malaga, Andalusië) kopen? Bied vanaf 75!
Johannes Graadt van Roggen - (1867-1959) - Puentes Romano y Arabe bij Ronda (Malaga, Andalusië)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVendere

Eindtijd20-01-2022 om 21:15

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen60.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirk Roggeveen - olieverf - stilleven met rozen in vaas - 21852 kopen? Bied vanaf 99!
Dirk Roggeveen - olieverf - stilleven met rozen in vaas - 21852

Geplaatst doorZaansgroen

Eindtijd14-06-2022 om 21:47

Jaartal1949
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst