5. Vereeniging Arbeidersfotografen

Vereeniging Arbeidersfotografen

Opgericht in 1931 - opgeheven in 1934

Vereeniging van Arbeidersfotografen

De Vereeniging van Arbeidersfotografen (VAF) is gelinkt aan de Communistische Partij Holland. De leden van de VAF willen de fotografie gebruiken als wapen tegen het kapitalisme en ze streven een proletarische cultuur na. De fotocamera wordt door hen als wapen gebruikt in de klassenstrijd. De ontwikkelingen in de jonge Soviet Unie worden dan ook als inspiratie gezien voor de VAF. In 1933 komt Hitler aan de macht in Duitsland, en hierdoor komt er aan de hoop op nieuwe maatschappelijke verhoudingen geleidelijk aan een einde. Uiteindelijk vormden de foto's die in deze periode werden gemaakt het begin van de sociaal documentaire fotografie.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 69!
Cas Oorthuys - FotoFotografie

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Eindtijd 09-10-2022 om 21:13

TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst