5. Vereeniging Arbeidersfotografen

Vereeniging Arbeidersfotografen

Opgericht in 1931 - opgeheven in 1934

Vereeniging van Arbeidersfotografen

De Vereeniging van Arbeidersfotografen (VAF) is gelinkt aan de Communistische Partij Holland. De leden van de VAF willen de fotografie gebruiken als wapen tegen het kapitalisme en ze streven een proletarische cultuur na. De fotocamera wordt door hen als wapen gebruikt in de klassenstrijd. De ontwikkelingen in de jonge Soviet Unie worden dan ook als inspiratie gezien voor de VAF. In 1933 komt Hitler aan de macht in Duitsland, en hierdoor komt er aan de hoop op nieuwe maatschappelijke verhoudingen geleidelijk aan een einde. Uiteindelijk vormden de foto's die in deze periode werden gemaakt het begin van de sociaal documentaire fotografie.

Wally Elenbaas - Ohne Titel (verdwaalde ogen) kopen? Bied vanaf 60!
Wally Elenbaas (1912-2008) Nederlands Ohne Titel (verdwaalde ogen
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Eva Besnyo - Kijken in de Tijd kopen? Bied vanaf 25!
Eva Besnyo (1910-2003) Nederlands Hongaars Kijken in de Tijd
TechniekOffset
Afmetingen84 x 59 cm (h x b)
€ 25
Mark Kolthoff - gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Mark Kolthoff (1901-1993) Nederlands gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL
TechniekSoftcover
Afmetingen23.5 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Wally Elenbaas - Onbekend kopen? Bied vanaf 50!
Wally Elenbaas (1912-2008) Nederlands Onbekend
Afmetingen24 x 24 x 6 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Cas Oorthuys - 3 Foto's kopen? Bied vanaf 100!
Cas Oorthuys (1908-1975) Nederlands 3 Foto's
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
€ 100
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
€ 100