5. Vlaams Expressionisme

Vlaams Expressionisme

Opgericht in 1920 - opgeheven in 1930

Vlaams Expressionisme

Vanuit de Latemse School ontstond het Vlaams expressionisme tijdens de Eerste Wereldoorlog. Het Vlaams expressionisme kwam dus later dan het internationale expressionisme. Het Vlaams expressionisme was geen uitgesproken versie van het expressionisme. Men gebruikte vooral sombere aardkleuren en richtte zich op echtheid en authenticiteit. Ht had een uitgesproken figuratieve en verhalende kunstuiting, toch werd de werkelijk in de werken van het Vlaams expressionisme zeer vervormd.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Gustave De Smet - schilderij op linnen, handgesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 2800!
Gustave De Smet - schilderij op linnen, handgesigneerd en ingelijst

Geplaatst doormodernart

Periode1800 t/m 1899
Afmetingen80 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Gustave De Smet - Landschap met boerderijen kopen? Bied vanaf 3200!
Gustave De Smet - Landschap met boerderijen

Geplaatst doorguidob

Afmetingen42 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jean Brusselmans - dorpzicht met wandelaar kopen? Bied vanaf 5000!
Jean Brusselmans - dorpzicht met wandelaar

Geplaatst doorMICHL

Jaartal1918
Afmetingen54 cm x 71.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst