5. Vlaams Expressionisme

Vlaams Expressionisme

Opgericht in 1920 - opgeheven in 1930

Vlaams Expressionisme

Vanuit de Latemse School ontstond het Vlaams expressionisme tijdens de Eerste Wereldoorlog. Het Vlaams expressionisme kwam dus later dan het internationale expressionisme. Het Vlaams expressionisme was geen uitgesproken versie van het expressionisme. Men gebruikte vooral sombere aardkleuren en richtte zich op echtheid en authenticiteit. Ht had een uitgesproken figuratieve en verhalende kunstuiting, toch werd de werkelijk in de werken van het Vlaams expressionisme zeer vervormd.

Constant Permeke - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Constant Permeke (1886-1952) Belgisch 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Gustave De Smet - Het goede huis kopen? Bied vanaf 200!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Het goede huis
TechniekLitho
Afmetingen32 x 45 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 200
Albert Servaes - Christus in de hof van Olijven kopen? Bied vanaf 950!
Albert Servaes (1883-1966) Belgisch Zwitsers Christus in de hof van Olijven
TechniekHoutskool
Afmetingen34 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 950
Albert Servaes - De kus van Judas kopen? Bied vanaf 850!
Albert Servaes (1883-1966) Belgisch Zwitsers De kus van Judas
TechniekHoutskool
Afmetingen40 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850