5. Zilver Nederland

Zilver Nederland

Nederlands zilver

Zilversmeedkunst is onder te verdelen in drie objectsoorten: corpuswerk (grote objecten), kleinzilver (kleine objecten en miniaturen) en schepwerk (tafelgerei). Van oudsher maakt de zilversmid corpuswerk en de goudsmid kleinzilver. Ze waren niet gebonden aan de metaalsoort, maar aan hun gereedschappen en technieken en daardoor aan het formaat waarop gewerkt kon worden.

In negentiende-eeuws Nederland waren er veel zeer kleine maar gespecialiseerde zilverbedrijven, voornamelijk in grote steden zoals Den Haag, Utrecht, Rotterdam en Amsterdam, maar ook in Friesland en Schoonhoven. Ondanks de industrialisatie werden alleen de grondvormen massa geproduceerd. Vanaf het begin van de twintigste eeuw moesten zilveren objecten goedkoper worden om aantrekkelijk te zijn voor de massa. Voor meer variatie werden losse elementen werden op basisvormen gemonteerd, er werd minder materiaal gebruikt en vormgeving werd aangepast om makkelijker machinaal gemaakt te kunnen worden. Daarnaast werd er nog wel met de hand gewerkt. In de twintigste en eenentwintigste eeuw werden zelfstandige kunstenaars meer betrokken bij het ontwerp van series voor fabrieken. Nederland zette zich af tegen historische stijlen door te gaan werken in een ornamentele (gebaseerd op de internationale Art Nouveau) en constructieve stijl (met nadruk op vorm en contructie).

Koninklijke Van Kempen & Begeer - Keltum - Elegant verzilverd roomstel kopen? Bied vanaf 35!
Koninklijke Van Kempen & Begeer (1835) Nederlands Keltum - Elegant verzilverd roomstel
Afmetingen 8.5 x 20 x 14.5 cm (h x b x d)
Gewicht 320 g
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 35
Marcel Wanders - Tulpenvaas kopen? Bied vanaf 75!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Tulpenvaas
Afmetingen 17.5 x 26.5 x 6.5 cm (h x b x d)
€ 75
Marcel Wanders - tulpen vaas kopen? Bied vanaf 45!
Marcel Wanders (1963) Nederlands tulpen vaas
Afmetingen 17 x 27 x 7 cm (h x b x d)
€ 45
Marcel Wanders - Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad
Afmetingen 30 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 713 g
€ 50
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf kopen? Bied vanaf 20!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf
Afmetingen 11 x 16.4 cm (h x b)
Gewicht 70.2 g
€ 20
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008) kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008)
€ 25
Direct kopen
Marcel Wanders - SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’ kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’
Afmetingen 10 x 32 x 32 cm (h x b x d)
Gewicht 2290 g
€ 25
Direct kopen
Frans Molenaar - 3 boeken, 2x gesigneerd! & extra kopen? Bied vanaf 70!
Frans Molenaar (1940-2015) Nederlands 3 boeken, 2x gesigneerd! & extra
Techniek Hardcover
Afmetingen 27 x 22 cm (h x b)
€ 70
Direct kopen
Marcel Wanders - 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief kopen? Bied vanaf 97!
Marcel Wanders (1963) Nederlands 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief
Afmetingen 8 x 13.5 cm (h x b)
€ 97
Direct kopen
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024 kopen? Bied vanaf 42!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024
Afmetingen 8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
€ 42
Direct kopen