Een zeer groot prachtig kunstwerk van de Franse kunstschilder Henri Le Fauconnier (1881-1946). Met een houten lijst. Herkenbaar, naast de verfstijl, zijn de door Le Fauconnier vaak gebruikte Madelief bloemen in dit krachtige stil leven.
Het werk is zover bekend ongesigneerd, maar is wél toegeschreven door de bekende Nederlandse kunstkenner/schrijver Adriaan Venema (1941-1993) zie laatste foto, vandaar Omgeving Le Fauconnier.
Henri Victor Gabriel Le Fauconnier (5-7-1881,25-12-1946) was een Franse kubistische schilder verwant aan het werk van Henri Matisse. Le Fauconnier doorliep als kunstenaar diverse artistieke fases.
Allereerst neo-impressionistische periode (1905-1907), daarna Bretonse periode (1908) in de stijl van Nabis/ de Fauves. Daarna de kubistische periode (1909-1913) en de Nederlandse expressionistische periode (1914-1919).
Internationaal bekend oeuvre in het kubisme futurisme beïnvloede werk. In de collectie van vele musea in Frankrijk,Nederland,Duitsland,Oostenrijk en de VS.