Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt

Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!
Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!Jacobus Buys - 3 gravures van Jacob Cats, Joan de Witt, Cornelis de Witt kopen? Bied vanaf 125!
  • Jacobus Buys (1724-1801)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Jaartal 1790
Techniek Gravure
Stijl Klassiek
Onderwerp Portret
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 8.5 x 5.6 cm (h x b)
Incl. lijst 22 x 17 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd

3 gravures van 3 Nederlandse grootheden
  • Vervaardigd door Jacobus Buys, naar Cornelis Bogerts en Reinier Vinkeles
  • Techniek: gravure op handgeschept (verge) papier
  • Bladformaat: 9 × 14,5 cm
  • Beeldformaat: 5,6 × 8,5 cm
  • Strakke, moderne lijst met zwarte rand: 17x22 cm

Johan de Witt (1625–1672)
Johan de Witt was het politieke brein van de Republiek in haar Gouden Eeuw. Als raadpensionaris bepaalde hij jarenlang de koers van de Nederlandse politiek en economie, met scherpe intelligentie en een sterk geloof in het republikeinse ideaal. Zijn leven en tragische einde maken hem tot een van de meest intrigerende figuren uit de vaderlandse geschiedenis.

Cornelis de Witt (1623–1672)
Cornelis de Witt stond zijn broer Johan bij als bestuurder, diplomaat en militair organisator. Hij speelde een belangrijke rol in de verdediging van de Republiek en was nauw betrokken bij de grote politieke spanningen van zijn tijd. Zijn lot is onlosmakelijk verbonden met dat van zijn broer en het dramatische Rampjaar 1672.

Jacob Cats (1577–1660)
Jacob Cats was de stem van wijsheid en moraal in de Gouden Eeuw. Als dichter, jurist en raadpensionaris wist hij politiek te verbinden met toegankelijke poëzie vol levenslessen en volkswijsheid. Zijn werk werd eeuwenlang gelezen en maakte hem tot een van de meest geliefde auteurs van Nederland.

Biografie graveur
Jacobus Buys (19 november 1724 – 7 april 1801) was een Nederlands schilder en graveur. Hij werd geboren in Amsterdam als zoon van een pruikenmaker. Buys kreeg zijn opleiding bij Cornelis Pronk, Jacob de Wit en Cornelis Troost.

Biografie kunstenaar
Cornelis Bogerts (1745–1817) was een Nederlands tekenaar, graveur, etser en lithograaf. Hij werd in 1745 geboren in Velsen en overleed op 3 februari 1817 in Amsterdam. Van 1771 tot 1817 was hij werkzaam in Amsterdam. Bogerts maakte deel uit van het samenwerkingsverband Rein Vinkeles & C. Bogerts. Zijn werk bevindt zich in de collecties van diverse musea, waaronder het Stadsarchief Rotterdam, Museum Elburg, het Stedelijk Museum Zutphen, het Nationaal Orgelmuseum, Paleis Het Loo en Museum De Lakenhal.

Reinier Vinkeles (1741–1816) was een Nederlands tekenaar, illustrator en graveur. Hij werd op 19 juni 1741 in Amsterdam geboren en overleed daar op 30 januari 1816. Vinkeles begon zijn opleiding bij Jan Punt en trad in 1762 toe tot de Amsterdamse Stadstekenacademie. In 1770 vertrok hij naar Parijs, waar hij een jaar studeerde bij Jacques-Philippe Le Bas en kennismaakte met de Nederlandse kunstenaars Hermanus Numan en Izaak Jansz de Wit. Na zijn terugkeer in Amsterdam werkte hij vooral aan prenten voor boekillustraties, waaronder portretten, topografische en architecturale voorstellingen, kopieën naar oude Hollandse meesters en toneeldecorontwerpen. Zijn werk is onder meer vertegenwoordigd in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam.
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 68,30

Jacobus Buys (1724-1801)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  aldJG25
4 verkochte items
Alle items (1)
17 cm
22 cm
5.6 cm
8.5 cm