Han van Meegeren - Le culte de Jésus, dessin au fusain
Poen de Wijs - les organismes de bienfaisance
Charles Eyck - technique mixte sur papier -1956
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Année | 1971 |
Technique | Gouache |
Encadré | Non encadré |
Dimensions | 14 x 20 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Ans (Anna Maria) Wortel (Alkmaar, 18 oktober 1929 - Hilvarenbeek, 4 december 1996) was een Nederlandse beeldend kunstenares, schrijver en dichter.
Zij maakte hoofdzakelijk gouaches en olieverfschilderijen, maar ook aquarellen, tekeningen, collages, lithografieën, etsen, beelden, glassculpturen en glasreliëfs. Zij was autodidact.
In Amsterdam in de jaren '60 kreeg ze bekendheid en tentoonstellingen in Het Stedelijk Museum en in Museum Van Bommel te Venlo. In 1963 won zij de prestigieuze 1ste prijs bij de Biënnale de la Jeunesse te Parijs. Ook het Rijksmuseum kocht werk van haar aan. Zeer veel tentoonstellingen in binnen- en buitenland volgden. Zij werd een veelgevraagde radio- en televisie persoonlijkheid.
Ans Wortel werkte en woonde ruim 20 jaar in Bergen NH in het beroemde huis Kranenburgh waar zij zich omringde met kunst van haarzelf en vele anderen.
Ans Wortels werk is sterk autobiografisch. Haar ervaringen als meisje, vrouw, moeder en kunstenares vormden haar inspiratie. Veelvoorkomende thema's zijn liefde, geborgenheid, moeder-kindrelaties en kritiek op de groepsnorm. Haar voorstellingen bestaan uit menselijke figuren, die elkaar zoeken, omarmen, of elkaar juist afstoten.
État | |||
État | Bon | ||
Geen beschadiging | |||
Expédition | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Amstelveen, Les Pays-Bas | ||
Envoi | Colis postal | ||
Prix | Jusqu'à 2 kg.
Le lot se trouve à | Amstelveen, Les Pays-Bas |
Heure de début | 7-5-2020 à 14:32 |
Heure de fin | 17-5-2020 à 21:58 |