5. 12 Schilders

12 Schilders

Opgericht in 1946 - opgeheven in 1947

12 Schilders

In 1946 exposeerde de groep 12 Schilders in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Vervolgens ging deze tentoonstelling naar Groningen en Zwolle als demonstratie van vrije kunst. De groep bestond uit 12 moderne schilders en werd ook wel De 12 genoemd. De kunstenaars haalden allemaal hun inspiratie uit Parijs, maar ze vormden geen stilistische eenheid onderling. De groep had een vernieuwingsdrang, die ook te zien was bij jonge Parijse kunstenaars. De groep vormde dan ook het opstapje voor de groep Vrij Beelden.

Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 475!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Abstracte voorstelling
TechniekGouache
Afmetingen100 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
Jan Roëde - Ruiter. kopen? Bied vanaf 79!
Jan Roëde (1914-2007) Nederlands Ruiter.
Afmetingen32 x 40 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 79
Rembrandt van Rijn - Bedelaar met een houten been. Lichtdruk. kopen? Bied vanaf 79!
Rembrandt van Rijn (1606-1669) Nederlands Bedelaar met een houten been. Lichtdruk.
TechniekOverig
Afmetingen12 x 7 cm (h x b)
€ 79
Wim Kersten - Bootmotieven kopen? Bied vanaf 100!
Wim Kersten (1908-1974) Nederlands Bootmotieven
Afmetingen44 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 100