5. 12 Schilders

12 Schilders

Opgericht in 1946 - opgeheven in 1947

filters 1

12 Schilders

In 1946 exposeerde de groep 12 Schilders in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Vervolgens ging deze tentoonstelling naar Groningen en Zwolle als demonstratie van vrije kunst. De groep bestond uit 12 moderne schilders en werd ook wel De 12 genoemd. De kunstenaars haalden allemaal hun inspiratie uit Parijs, maar ze vormden geen stilistische eenheid onderling. De groep had een vernieuwingsdrang, die ook te zien was bij jonge Parijse kunstenaars. De groep vormde dan ook het opstapje voor de groep Vrij Beelden.

Andre van der Vossen - houtsnede 'Kwakelbrug, Edam' kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands houtsnede 'Kwakelbrug, Edam'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 33 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Andre van der Vossen - houtsnede Volendam kopen? Bied vanaf 50!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands houtsnede Volendam
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen